Facebook Google+ Twitter

Miedwiediew obraził się na Juszczenkę

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-10-09 18:20

Podczas odbywającego się w Kiszyniowie szczytu państw WNP nie doszło do spotkania rosyjskiego prezydenta z Wiktorem Juszczenką, mimo propozycji wysyłanych przez kancelarię ukraińskiego prezydenta.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dmitrij_Miedwiediew / Fot. Wikimedia CommonsSzczyt Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP), który rozpoczął się dziś (9 października) w stolicy Mołdawii, przebiega pod hasłem przeciwdziałania skutkom globalnego kryzysu ekonomicznego, regulacji prawnych związanych z wystąpieniem Gruzji z WNP, a także jest okazją do przygotowania obchodów 65. rocznicy zwycięstwa nad faszystowskimi Niemcami. Na szczycie spotkali się przedstawiciele Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Kirgistanu, Rosji i Ukrainy, a także Turkmenistanu i Uzbekistanu.

Wizyta rosyjskiego prezydenta, Dimitrija Miedwiediewa w Kiszyniowie trwała zaledwie cztery godziny. Po formalnym wystąpieniu na forum odbył on trójstronne spotkanie z przedstawicielami Azerbejdżanu i Armenii, podczas którego omówiono kwestie rozwiązywania konfliktu w Górnym Karabachu. Jak podkreślił Miedwiediew przed spotkaniem, "nie spodziewamy się przełomu".

Jak poinformowała rzeczniczka kancelarii rosyjskiego prezydenta, Natalia Timakova, planowane dwustronne spotkanie z ukraińskim prezydentem, Wiktorem Juszczenką, mimo wyraźnych sygnałów ze strony Kijowa, nie było planowane. Prezydent Miedwiediew zarzuca ukraińskiemu prezydentowi prowadzenie "antyrosyjskiej" polityki.

Wspólnota Niepodległych Państw powstała z inicjatywy Rosji, Ukrainy i Białorusi w 1991 roku. Po czasie do organizacji przystąpiły pozostałe, byłe republiki radzieckie: Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia Turkmenistan, Uzbekistan, Tadżykistan, Armenia, Azerbejdżan oraz Gruzja. Ideą organizacji jest prowadzenie wspólnej polityki zagranicznej oraz tworzenie wspólnej przestrzeni gospodarczej. W sierpniu tego roku szeregi WNP opuściła Gruzja.

Źródła:
http://www.itar-tass.com/
http://www.itar-tass.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Rosja nie straciła Ukrainy. Dogrywka już w przyszłym roku i gdybym miał stawiać pieniądze to na Rosjan :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nic dziwnego w zasadzie, Rosja wciąż nie może się pogodzić, że straciła Ukrainę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.