Facebook Google+ Twitter

Miedwiediew powitany w Warszawie protestami

Grupa około 50 protestujących pikietą powitała prezydenta Rosji Dimitrija Miedwiediewa podczas jego wizyty w Pałacu Prezydenckim. Protesty zorganizowano też pod ambasadą w Warszawie.

Prezydent Rosji wpisuje się do księgi pamiątkowej. Prezydent Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew złożył 6 bm. po południu wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Prezydent Rosji przebywa w Polsce z dwudniową wizytą oficjalną. / Fot. PAPProtest, zorganizowany przez stowarzyszenia KoLiber i Solidarni 2010, rozpoczął się około godziny 12, kiedy pod Pałac Prezydencki miał przyjechać samochód z prezydentem Rosji. Miedwiediewa powitały okrzyki "Wolna Polska, Wolna Czeczenia", zaś protestujący, zebrani naprzeciwko Pałacu,
trzymali transparenty z napisami "Chcemy prawdy", "Dlaczego źle nakierowano samolot?" i "Dlaczego Rosja nie chce oddać czarnych skrzynek".

Pikietujący domagali się przede wszystkim ujawnienia prawdy o katastrofie smoleńskiej i bardziej przejrzystego śledztwa w tej sprawie. Lider pikiety pokazywał przy tym, przecinając piłą makietę samolotu, jak Rosjanie mieli "zabezpieczać" wrak Tupolewa. Protestowali też zwolennicy niepodległości Czeczenii, którzy przybyli z flagami tej republiki.

Uczestnicy akcji podkreślali też, że protest nie ma charakteru antyrosyjskiego, lecz jest skierowany przeciwko rządowi Putina i Miedwiediewa. Demonstracja przebiegła w dość pokojowej atmosferze.

Podobne akcje miały miejsce pod placówkami dyplomatycznymi Federacji Rosyjskiej w Poznaniu, Krakowie i Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Ja Obywatel
  • Ja Obywatel
  • 07.12.2010 09:14

Chciałbym zapytać czym różni się dolar zapłacony za Polskie fabryki przez amerykanów czy Niemców od dolara którym posługuje się Rosjanin chcący zainwestować w Polsce. I tu i tu w jakimś sensie się uzależniamy. Może już dość rozdrapywania starych ran i szukania nowych. Bądźmy realistami. Czesi, którzy są dużo mniejszym krajem mają dużo lepszą wymianę handlową z Rosją niż my ale oni potrafią oddzielić politykę od handlu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Oskar napisał o protestach i redakcja to zamieściła. Tak, jak każdy inny materiał. O jakiej "odwadze" tu mowa? W innych madiach również o nich pisano;
Na hasło "protesty z okazji wizyty Miedwiediewa" Google wyrzucają Około 56,400 wyników.
http://www.google.pl/search?hl=pl&source=hp&q=protesty+z+okazji+wizyty+miedwiediewa&btnG=Szukaj+w+Google&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozgonimy wiatr, następcy cara !!!! A jakże :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.12.2010 21:54

Ciekaw jestem,czy tow.prezydent Rosji będzie pokładać wieńca gdzie indziej w Polsce,bo pamiętam jak było na Ukrainie,kiedy na Janukowicza od porywu wiatru spadł wieniec(a to zły znak),więc coś z tym wiatrem trzeba zrobić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
K.
  • K.
  • 06.12.2010 21:32

Obecna ekipka rządowa walczy jak może o suwerenność i niepodległość Ojczyzny. Lasy też Putin od nas kupi?

Komentarz został ukrytyrozwiń
odmieniec
  • odmieniec
  • 06.12.2010 21:13

Zaplusowałem za odwagę zamieszczenia wzmianki o inności zachowań. Oglądając TV widziałem jedynie same doniosłości i widzenie wizyty prezydenta Miedwiediewa jako niebywałe osiągnięcie ekipy rządzącej obecnie w Polsce, które mogło zaistnieć dzięki Tragedii Smoleńskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.