Facebook Google+ Twitter

Miedwiediew: Rosja sama ułoży swoje stosunki z Gruzją

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-06 14:54

Prezydent Rosji deklaruje, że Moskwa i Tbilisi mogą bez pomocy z zewnątrz rozwiązać wszelkie istniejące problemy w stosunkach dwustronnych. Prezydent Dmitrij Miedwiediew podczas spotkania z przywódcą Gruzji Micheilem Saakaszwili w Sankt Petersburgu oświadczył również, że oba kraje mogą ułożyć stosunki na przyszłość.


Miedwiediew powiedział, że wczoraj był w Berlinie i rozmawiał z niemieckimi kolegami, którzy, jak stwierdził - martwią się losem stosunków rosyjsko-gruzińskich. - Uważam jednak, że jesteśmy w stanie sami rozwiązać wszelkie istniejące problemy- dodał rosyjski prezydent.

Prezydent Micheil Saakaszwili powiedział, że sytuacja, która powstała między obu krajami, została stworzona sztucznie i nikomu nie przynosi korzyści. Prezydent Saakaszwili wyraził nadzieję, że nabolałe problemy w stosunkach dwustronnych uda się rozwiązać.

Komentatorzy zwracają uwagę, że stosunki między Gruzja i Abchazją od lat nie są dobre. Moskwa wspiera separatystyczne dążenia w Abchazji, zbuntowanym gruzińskim regionie. Gruzja z kolei dąży do NATO, przeciwko czemu występuje Rosja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.