Facebook Google+ Twitter

Miedwiediew: rosyjskie wojska są nadal w pełnej gotowości bojowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-14 15:24

Prezydent Rosji uważa, że sytuacja w Osetii Południowej nadal jest skomplikowana. Dlatego tak zwany rosyjski kontyngent sił pokojowych pozostanie w pełnej gotowości bojowej.

Prezydent Dmitrij Miedwiediew powiedział, że rosyjski kontyngent ma być czynnikiem powstrzymującym stronę gruzińską i służyć do przezwyciężenia - jak to ujął - następstw katastrofy humanitarnej. Miedwiediew zapewnił, że rosyjskie władze będą wykorzystywały cały dyplomatyczny arsenał środków w celu uregulowania konfliktu. Jednocześnie dodał, że Moskwa będzie domagać się podpisania uzgodnionego z Osetią Południową i Abchazją porozumienia, obejmującego zasady uregulowania konfliktu. Gwarantami takiego porozumienia miałyby być Rosja, Unia Europejska i OBWE.

Nawiązując do kwestii niepodległości zbuntowanych gruzińskich prowincji Miedwiediew powiedział, że Rosja poprze każdą decyzję, którą podejmą narody Abchazji i Osetii Południowej i że będzie gwarantem tej decyzji.
Jutro w Soczi nad Morzem Czarnym prezydent Dmitrij Miedwiediew będzie rozmawiał z kanclerz Niemiec Angelą Merkel na temat sposobów uregulowania konfliktu wokół Osetii Południowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.