Facebook Google+ Twitter

Miedwiediew: Uznanie nowych władz to aberracja. Na Ukrainie nie ma z kim rozmawiać

Dmitrij Miedwiediew stwierdził, że uznanie przez niektóre państwa nowych władz na Ukrainie jest aberracją. "To jakaś aberracja świadomości, jeśli posiadającym legitymację nazywa się to, co w istocie jest rezultatem zbrojnego buntu" - mówił.

 / Fot. Government.ru [CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia CommonsPremier Rosji uważa, że władze na Ukrainie wybrane są nielegalnie i w tym momencie w Kijowie nie ma z kim rozmawiać. Stwierdził, że dopiero kiedy zostaną połowane nowe władze, które będą szanowały zapisy w konstytucji, będzie można przystąpić do jakichkolwiek rozmów.

Miedwiediew stwierdził też, że państwa, które uznają nowe władze za wybrane legalnie, są w błędzie.

"Niektórzy nasi zagraniczni, zachodni partnerzy uważają inaczej - uważają, że są to legalne organy. Nie wiem, jaką konstytucję oni czytali, ale wydaje mi się, że to jakaś aberracja świadomości, jeśli posiadającym legitymację nazywa się to, co w istocie jest rezultatem zbrojnego buntu" - powiedział Miedwiediew.

Zapewnił jednak, że Ukraina wciąż jest dla Rosji "ważnym partnerem", a wszystkie podpisane porozumienia dalej obowiązują.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.