Facebook Google+ Twitter

Miedwiediew w pierwszą podróż zagraniczną uda się do Niemiec

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-14 16:14

Rosyjski prezydent poinformował, że w swoja pierwszą europejską podróż uda się na początku czerwca do Niemiec. Argumentował to uprzywilejowanym charakterem stosunków między obu państwami.

Dmitrij Miedwiediew bardzo ciepło powitał na Kremlu ministra spraw zagranicznych Niemiec, Franka-Waltera Steinmeiera. "Jestem bardzo zadowolony Frank, że widzę Ciebie w Moskwie" - powiedział prezydent.
Dmitrij Miedwiediew powiedział, ze rosyjsko-niemieckie stosunki znajdują się na bardzo wysokim poziomie, czego potwierdzeniem jest wymiana handlowa. Strona rosyjska ocenia ją na ponad 50 miliardów dolarów, a strona niemiecka - na 56 miliardów euro.

Frank-Walter Steinmeier zwrócił uwagę na to, że odwiedza Rosję kilka dni po inauguracji nowego prezydenta. Przekazał Dmitrijowi Miedwiediewowi pozdrowienia od niemieckiego rządu. "Przed nami jest duża ilość przeróżnych, wspólnych zadań, nad którymi będziemy pracować" - powiedział Steinmeier. Dodał, że Niemcy z radością powitają rosyjskiego prezydenta podczas pierwszej oficjalnej wizyty w ich kraju. Zapewnił, że Berlin będzie z zadowoleniem kontynuował współpracę z Moskwą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.