Facebook Google+ Twitter

Miedwiediew zarobił mniej niż Putin

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-07 08:48

Rosyjskie media analizują ubiegłoroczne dochody rosyjskich polityków i ich rodzin. Zauważają przy tym, że prezydent Dmitrij Miedwiediew zarobił mniej nie tylko od zachodnich przywódców ale również od premiera Władimira Putina.

Gazeta "Komsoloskaja Prawda" poinformowała, że w ubiegłym roku prezydent Miedwiediew zarobił prawie 4 miliony 140 tysięcy rubli, czyli równowartość około 400 tysięcy złotych. Zarobił więc dwa razy mniej niż premier Wielkiej Brytanii i trzy razy mniej niż prezydent Stanów Zjednoczonych.

Z kolei ubiegłoroczny dochód premiera Władimira Putina wyniósł 4 miliony 622 tysiące rubli, czyli około 450 tysięcy złotych. Tym samym Putin zarobił więcej od Miedwiediewa o równowartość około 50 tysięcy złotych.

Z kolei gazeta "Kommiersant" zwraca uwagę, że żona prezydenta jest bogatsza od żony premiera. Pani prezydentowa ma na prawach współwłasności z mężem mieszkanie, dwa miejsca parkingowe, dziesięcioletni samochód i oszczędności w banku. Natomiast żona premiera w swojej deklaracji majątkowej za ubiegły rok nie wykazała posiadania jakiegokolwiek majątku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.