Facebook Google+ Twitter

Miedwiediew - zbyt liberalny dla Rosji?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-08 09:26

Moskiewskie media obszernie komentują wczorajszą ceremonię zaprzysiężenia nowego prezydenta. Gazety podkreślają, że po raz pierwszy w Rosji przekazanie najwyższej władzy odbyło się bez kryzysu.

Media analizują też wynik 8 letnich rządów Władimira Putina i zastanawiają się jakim prezydentem będzie Dmitrij Miedwiediew.

Gazeta „Kommiersant" zwraca uwagę, że podczas rządów prezydenta Putina ludność Rosji zmniejszyła się o prawie 5 milionów a liczba urzędników wzrosła o połowę. Pismo odnotowuje również dziewięciokrotny wzrost średniej płacy i sześciokrotny - Produktu Krajowego Brutto. Rosyjskie rezerwy złota i walut wzrosły w tym czacie aż 40 razy.

Według gazety „Wiedomosti" inauguracja nowego prezydenta pokazała, że liderem kraju pozostaje Putin. Podczas inauguracji jego rola była nie mniejsza niż Miedwiediewa. Dziennik zauważa, że dziś Duma ma zatwierdzić kandydaturę Władimira Putina na urząd nowego premiera.

„Izwiestia" piszą, że wczorajsze wystąpienie Dmitrija Miedwiediewa podczas inauguracji „wydało się zbyt liberalne nawet tym którzy nie wątpili w to, że Miedwiediew jest liberałem". Gazeta przytacza słowa nowego prezydenta, że za najważniejsze zadanie uważa dalszy rozwój swobód obywatelskich i gospodarczych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.