Facebook Google+ Twitter

Miedwiediew: ZSRR uratował Europę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-30 12:51

Prezydent Rosji uważa, że nie można w równym stopniu obarczać Związku Radzieckiego i hitlerowskich Niemiec odpowiedzialnością za II wojnę światową. Rosyjski przywódca mówił o swoim widzeniu II wojny światowej w wywiadzie dla telewizji "Rossija", który ukaże się dziś wieczorem. Fragmenty wypowiedzi prezydenta Miedwiediewa przytaczają rosyjskie agencje prasowe.

Dmitrij Miedwiediew nawiązał w wywiadzie do uchwalonej niedawno rezolucji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, w której mówi się, że w XX wieku kraje Europy ucierpiały z powodu dwóch reżymów - nazistowskiego i stalinowskiego. Rosyjski prezydent powiedział, że takie stawianie sprawy "jest cynicznym kłamstwem".

Prezydent Miedwiediew powiedział też, że można mieć różny stosunek do Związku Radzieckiego i do ówczesnego radzieckiego "reżimu". Według niego należy zadać jednak pytanie "kto wojnę rozpoczął, kto zabijał ludzi i kto uratował miliony istnień ludzkich i kto w ostatecznym rachunku uratował Europę?".

Prezydent Rosji unikając przypominania niewygodnych dla Kremla faktów z okresu drugiej wojny światowej, takich jak zniewolenie państw i narodów, które znalazły się w radzieckiej strefie wpływów, powiedział, że II wojna światowa była największą tragedią XX wieku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.