Facebook Google+ Twitter

Między apteką a stajenką

Telefony, maile, sms-y. Ludzie wymyślają różne życzenia. Niektóre wydają się być tak dalekie, nieosiągalne. A przecież to Chrystus zszedł do człowieka… bo nam było za daleko do Nieba.

Kilka refleksji w ten dzień Bożego Narodzenia. Ludzie życzą sobie zdrowia, szczęścia. Mówi się o pojednaniu, rodzinnej atmosferze i nawet zwykle właśnie tak bywa. Muszę przyznać, że trochę mi brakuje zwyczajności podczas Świąt Bożego Narodzenia. Nie chodzi mi o to, że świąteczna atmosfera jest czymś zbędnym. Mamy co świętować! Ale chwilami zapomina się chyba, że Chrystus zszedł na ziemię. i pozostał. Nie jest jedynie gościem, który zjawia się na dwa dni i wraca do niedostępnego świata metafory.

Dwie refleksje, czyli przykłady z życia

Podczas Pasterki, Benedykt XVI powiedział:

"Ludzkość jest do tego stopnia zaprzątnięta sobą, potrzebuje dla swoich spraw, w sposób tak wymagający, całej przestrzeni i całego czasu, że nic już nie pozostaje dla drugiego - dla bliźniego, dla ubogiego, dla Boga"....

Może trzeba na kilka chwil przestać zajmować sobą aż tak dużej przestrzeni, dopuścić jeszcze kogoś. Pozwolić komuś innemu na uśmiech, na łzy, na szczęście i troski.

Dwa przykłady życzeń. Prosto z serca, jednak tak bardzo rysuje mi się kontrast między... Absolutem a stajenką... Wśród rozmów, wiadomości i telefonów, które otrzymałam, dwie stanowią dzisiejszego dnia przedziwny kontrast.

- Życzę ci, by Chrystus był sensem twojego życia... - to jedne z życzeń.
- Trzymaj się, jak będą ci potrzebne lekarstwa z apteki to dzwoń, przywiozę... - to druga rozmowa...

Pamiątka Bożego Narodzenia to nieustanne przypominanie człowiekowi, że uświęcona czymś niezwykłym została codzienność i dopiero w niej można się doszukiwać czegoś niezwykłego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.12.2007 12:53

Ciekawy tekst(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mądrze i poetycko napisane (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.