Facebook Google+ Twitter

"Między nami dobrze jest" Masłowskiej w Teatrze Zagłębia

W ubiegły piątek, tj. 14 października 2011 r. została zaprezentowana sztuka pt. "Między nami dobrze jest" Doroty Masłowskiej. Spektakl został wystawiony w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu, jako premiera sezonu 2011/12.

Jest to jednocześnie pierwsza premiera pod nową dyrekcją teatru, którą objął Zbigniew Leraczyk, wraz z zastępczynią d/s artystycznych Dorotą Ignatjew.

Sztukę wyreżyserował Piotr Ratajczak, autorką skąpej scenografii jest Matylda Kotlińska, obsadę zapewnia odmłodzony zespół aktorski Teatru Zagłębia.

Przedstawienie to "Kiepscy" - a ściślej "Kiepskie" w damskiej, turpistyczno-dekonstruktywistycznej konwencji. Tytuł (świadomie bądź przypadkowo) nawiązuje do refrenu piosenki Andrzeja Grabowskiego alias Kiepskiego : "Ja wam mówię: jest dobrze, dobrze jest, dobrze..."

Męskie akcenty postaci scenicznych to DJ, celebryta i scenarzysta-narrator, pełniący jednocześnie rolę suflera (dla widzów!).

Podkład muzyczny przedstawienia przypomina radiową listę przebojów. Stylistyka czy struktura przedstawienia wzorowana na sortowaniu i recyclingu współczesności tzw. podklasy. Typ humoru - infantylny, czarny, miejscami wręcz obsceniczny, śmietnikowo-rynsztokowy. Lejtmotywem jest temat jedzenia; konkuruje z nim temat wspomnień II wojny światowej.

Jeśli sztuka ma być - jak sugeruje aranżacja sceny i gra aktorska - lustrem, to na pewno nie widzów teatralnych.Ogólnie przedstawienie przypomina feministyczną parodię Kiepskich z elementami kabaretowymi telewizyjnego Tygodnika Moralnego Niepokoju.

Oceń materiał, kliknij gwiazdki. Autor, który zdobędzie najwięcej punktów, dostaje 150 zł!

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

prawda w oczy kole - szczególnie niewyrobioną teatralnie młodzież?

Komentarz został ukrytyrozwiń
MIchał Płatek
  • MIchał Płatek
  • 19.10.2011 20:09

Autor tej "recenzji" przyjął sobie za cel udowodnienia tezy o "Kiepskich" co przychodzi mu z dość marnym skutkiem. Podpiera się dodatkowo dla skojarzenia z "kiepskimi" utworem Andrzeja Grabowskiego, który nie ma nic wspólnego z tytułem sztuki! Zabawne jest, że nawet cytat z utworu Grabowskiego jest niepoprawny.
Wobec tego, iż tak często pada słowo "kiepski" nie pozostaje mi nic innego niż właśnie w ten sposób określić tą recenzję..

PS.
Utwór o tym samym tytule co sztuka Małsowskiej wykonywał zespół Siekiera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zoil mi schlebia więc proszę dalej

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maciej Pluskot
  • Maciej Pluskot
  • 18.10.2011 00:20

"Wielka recenzja" wielkiego zoila- jestem pod wrażeniem tego na wskroś przenikliwego spojrzenia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Jerzy zrozumiał i nic tego nie zmieni - nawet taki komentarz fana jak wyżej!

Komentarz został ukrytyrozwiń
mariusz sekalski
  • mariusz sekalski
  • 16.10.2011 13:46

haha !!! co za recenzja! szanowny pan Jerzy nie zrozumiał nic, a juz najbardziej Dorosty Masłowskiej. Rozumiem że to może być za trudna literatura:) dla Pana Jerzego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.