Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13647 miejsce

Między nauką a pasją. Rozmowa z Mariolą Morcinkovą

Mieszkająca w Czechach na Zaolziu Mariola kocha muzykę, jest fanką zespołu Volver, Josha Grobana i Melanie Fiony. Zastanawiam się czy zrealizowała marzenia, o których mi wcześniej mówiła. Zadałam jej kilka pytań.

z Rafałem Cieszyńskim / Fot. Z archiwum autorkiBeata Traciak: Co przez ten rok zmieniło się w Twoim życiu?
Mariola Morcinková: To był rok bardzo intensywny, pełen nowych wyzwań na polu dziennikarskim, co bardzo mnie cieszy. To właśnie w 2012 otworzyły się dla mnie nowe szanse, perspektywy. Jestem osobą lubiącą wyzwania, których w ostatnim czasie na pewno nie brakowało. Na pewno zmieniło się u mnie podejście do niektórych spraw, choćby do tego, że warto walczyć (zawsze i wszędzie) do samego końca. Czuję też, że moje treści, które przekazuję są bardziej dojrzałe, niż na początku mojej przygody z pisaniem. Rok 2012 wiele mnie nauczył.

Pasje i marzenia pewnej nastolatki z Czech


Czy uważasz, ze warto walczyć o spełnienie marzeń?
Oczywiście! Tak, jak nadmieniałam w pierwszym pytaniu, warto zawsze i wszędzie. Kiedy tylko czujemy, że jest o co walczyć, powinniśmy to robić… Oczywiście, czasem jest tak, że nawet, kiedy coś jest naszym ogromnym marzeniem, to np. podczas dążenia do tego celu brakuje nam sił, ale na to też trzeba znaleźć sposób i umieć sobie wytłumaczyć na czym nam zależy, czy chcemy walczyć. Poddać się jest bez sensu, to do niczego nie prowadzi.

Ile zrobiłaś wywiadów na żywo?
Moja przygoda z wywiadami na żywo rozpoczęła się właśnie w 2012 r. latem. Do tego czasu wszystkie moje wywiady, które robiłam, przeprowadzane były na zasadzie wysyłania pytań do managera danego artysty, a właśnie latem to zmieniło się w pewnym stopniu. Pod koniec sierpnia spotkałam się na pierwszym wywiadzie na żywo w Cieszynie.

Rozmawiałam wtedy z raperem Białym, bardzo miło wspominam to spotkanie, to był mój debiut w rozmowach live, byłam zestresowana, ale jakoś poszło. Mój drugi wywiad na żywo odbył się w październiku, w Bielsku-Białej.

Mariola z liderem zespołu Volver - Mariuszem Totoszko / Fot. Z archiwum autorkiTam spotkałam się z wokalistą zespołu Volver, Mariuszem Totoszko. Trzeci wywiad, przeprowadzany 3 dni później znowu odbył się w Cieszynie, przepytałam uczestniczkę pierwszej edycji "Bitwy na Głosy" Karolinę "PERŁĘ" Gryniewicz. Ostatni wywiad (z 30 listopada), który realizowany był również na żywo, odbył się w Cieszynie, w Teatrze im. Adama Mickiewicza, wtedy na rozmowę zaprosiłam aktora Pana Rafała Cieszyńskiego.

W jakich warunkach? Tak od kulis...
Rozmowy za każdym razem przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Warunki, jak to bywa, były różne, ale dla osób lubiących wyzwania nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Oczywiście, podczas nagrania najlepiej sprawdzają się ciche miejsca, gdzie nie ma szumu, a z tym bywa różnie, czasem jest coś, co zakłóci 100-proc. efekt. Osoby, z którymi miałam okazję się spotkać, były bardzo rozmowne, każde z tych spotkań miło wspominam. Szczególnie w mojej pamięci utkwiło spotkanie z wokalistą Mariuszem Totoszko, albowiem zespół Volver jest moją ulubioną grupą muzyczną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

:))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.