Facebook Google+ Twitter

Między niebem a ziemią

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-05 08:08

Wystawa jest próbą porozumienia ze sobą różnorodnych stylów twórczych, których wspólnym mianownikiem jest wizja natury jako uporządkowanej struktury i harmonii kontrastów.

 / Fot. mat. organizatora Koncepcja ta stanowi wspólną ścieżkę poszukiwań artystycznych Izabeli Gajewskiej i Teresy Szyngiery.

Kontrast światła i cienia, wibracje kolorów to atrybuty nieprzerwanej transformacja form życia, które splatają się w sieć wzajemnych zależności. Tak można scharakteryzować dążenia twórcze tych dwóch artystek. Ich malarstwo to próba wniknięcia w świat materii i łączenie z refleksją nad miejscem czło-wieka we wszechświecie. Inspiracje pejzażem są u Gajewskiej dążeniem do reinterpretacji wybranych mitów dotyczących powstania świata w pradawnych kulturach. Z kolei ornamentalny charakter malar-skich struktur Szyngiery wykracza poza dekorację i zyskuje szerszy wymiar wizualny i znaczeniowy.

W konfrontacji artystek najważniejszy jest zatem stosunek do koloru oraz sposób kształtowania formy obrazu . Ukazuje to różnice temperamentów artystycznych, co czyni ich spotkanie interesującym zestawieniem

Więcej o wystawie na Galeria SOLVAY

M. Półtorak


Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.