Facebook Google+ Twitter

Między plakatem a fotografią. Świat twórczości Leszka Mądzika

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-08-03 15:32

Od 3.08.2012 do 03.09.2012 roku Galeria Plenerowa Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza na wystawę twórczości Leszka Mądzika, zatytułowaną "Plakat. Fotografia". Na ekspozycji zaprezentowane zostaną plakaty oraz fotografie związane z teatralną twórczością artysty.

 / Fot. materiały prasoweWystawę plakatów i fotografii Leszka Mądzika, uznanego reżysera i scenografa, założyciela Sceny Sztuki Plastycznej przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, można podziwiać od 03.08.2012 r.w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie. Autor scenografii w teatrach polskich, portugalskich, francuskich i niemieckich przedstawi świat swoich twórczych fascynacji, którymi są życie i śmierć.

Teatr, fotografia i plakat to trzy artystyczne dyscypliny składające się na przekaz, którym Leszek Mądzik dzieli się z widzem. Artysta podkreśla: "Teatr, fotografia i plakat żywią się sobą nawzajem. Plakat potrzebuje największego skrótu, prostoty i lapidarności. Jest podpisem pod wydarzeniem, które ma anonsować".

Leszek Mądzik to uznany artysta, wybitna postać polskiego i światowego teatru, wykładowca w kilku szkołach artystycznych, profesor poznańskiej ASP, uczestnik kilkudziesięciu festiwali teatralnych na pięciu kontynentach, laureat wielu nagród. Za granicą jego nazwisko jest wymieniane obok najwybitniejszych twórców niekonwencjonalnego teatru w Polsce.

Galeria Plenerowa Muzeum Łazienki Królewskie, od 3.08.2012 do 3.09.2012, wystawa "Plakat. Fotografia"

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.