Facebook Google+ Twitter

Między pomiędzy - wernisaż Beaty Pflanz w Warszawie

Galeria Schody (Nowy Świat 39) zaprasza na wernisaż 9 maja o godzinie 19.

plakat - zaproszenie na wystawę / Fot. Krzysztof Grzelak, Beata PflanzCzasem jest mi trudno zacząć. Nawarstwia się tak wiele wątków naraz, że ciężko mi zadecydować od czego rozpocząć opowieść...

Kiedy tworzę, niekiedy staram się sprawiać, że znaczenia przenikają się i obraz staje się nagle nie tylko obrazem, lecz również obiektem i książką artystyczną. Dotąd stare i porzucone od lat w szafie moje swetry, naciągnięte na krosna, nabierają nowego znaczenia. Można je czytać dotykiem, oglądać je jak mapy historii? Wnętrza? Zewnętrza? Tworzenia? Albo zapisana historia przewija się w zwoju, który jednocześnie jest formą obrazu, jednak daleko wykraczającą poza standardowy dwuwymiar, anektując dla siebie nie jedna ścianę, a całą niemal przestrzeń
Bez względu na rodzaj i formę mej wypowiedzi, staram się być szczera. Żeby móc wyrazić co czuję, jak to co robię jest dla mnie ważne, często sięgam po osobiste rzeczy i nie unikam intensywnej barwy. Używam kolorów, którym zwykło się przypisywać określone aspekty kulturowe. Tu tez bywam nieco przekorna i bawię się znaczeniami.

Czy to przez formę, czy przez kolor, czy też rodzaj użytego tworzywa próbuję tak sformułować swą artystyczną wypowiedź, by nie była ona jednoznaczna w odbiorze. Staram się ukazać, odkryć, wieloaspektowość, wielowarstwowość mojego działania.

W moim tworzeniu najważniejszy jest dla mnie człowiek. Choć moje wypowiedzi są czysto abstrakcyjne i na pewno nie figuratywne, właśnie człowiek zajmuje w mojej twórczości poczesne miejsce. Jednak bardziej zajmuje mnie jego energia, siły które go motywują do życia i działania, oraz wszystko to, co tak w życiu jest ważne, a co tak trudno jest wyrazić słowami, to co jest niejako przeczute, co się dzieje i ma miejsce, a jednak jest pozawerbalną częścią naszego życia, naszego tu i teraz jest tym między pomiędzy.

Dla mnie, to między pomiędzy, to dotyk wiatru, gdy szepczę do ucha, czerwony kolor kwiatu, układ dłoni Może to być światło, albo jego brak, może to być coś czego nawet nie umiem nazwać, a jednak to jest i nie umiem, nie potrafię tego wyrazić słowami. Zatem sięgam po pędzel lub inną formę wyrazu, i nie nazywając tego co czuję i widzę, albo co przeczuwam, że jest próbuję to uchwycić, okiełznać, przekazać komunikat światu, że jest jakieś między pomiędzy. Że istnieje forma zależności, wzajemnej komunikacji, tego przyciągania, czasem odpychania przeciwstawnych wartości. Że to odwieczny dialog dualistycznej formy człowieczego bytu, jego męsko-damskie przełożenie; to kolory niby skrajne czarno
białe, jednak tożsame z punktu widzenia fizyki Chciałabym móc czasem złapać, zatrzymać wszystko to, co zdarza się pomiędzy pędzlem zamoczonym w farbie, a kawałkiem płótna, by móc powiedzieć, jak czasem to boli, jak cierpię póki nie skończę ile wyciskam siebie na paletę zamiast farby, by móc przekazać co czuję i co widzę, a czego nie potrafię, nie umiem, a może po prostu boję się nazwać: MIĘDZY POMIĘDZY.

"Między pomiędzy" Beaty Pflanz to najnowsza wystawa malarstwa, której wernisaż odbędzie się w Galerii Schody w najbliższy poniedziałek o godzinie 19. Wystawa trwa do 19 maja i bierze również udział w Nocy Muzeów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Doprawdy, nie wiem co komu przeszkadzają podziękowania i gratulacje... po co to zwijasz? wlep czerwonego palucha, skoro musisz!

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1702091479166.2084629.1444342333&l=ab7ec1966e

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kochani - nie wiedziałam, że tyle komentarzy jest tu od rana:) Serdecznie dziękuję i zmykam, kończyć pakowanie obrazów - to jest naprawdę niezłe zamieszanie i ogrom pracy, by się z tym wszystkim przenieść z punktu A do B;) szczególnie na Nowy Świat, na który wjechać nawet mucha nie może, zatem najpierw się udaje po stosowne zezwolenie, a potem, jak złodziej szybko - sruuu, wypakować i znikać trzeba...ufff - jest co robić:)
Wszystkie kciuki sie przydadzą - dzięki!
A dlaczego tak piszę - nie wiem, tak już mam.
Pozdrawiam serdecznie BEAta. - Wasza dzioucha:):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo się cieszę i gratuluję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powtórzę za Adamem - "Zdolna Dziuołcha! Gratulacje!"

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.05.2011 08:39

Gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdolna Dziuołcha! Gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń
7761
  • 7761
  • 06.05.2011 08:07

świetnie. tylko mnie raz jak pani Beata pisze o sobie sama Beata Pflanz.
Dlaczego nie: Między pomiędzy - mój wernisaż....
Przecież pisze autorka o sobie a nie o o jakimś sobowtórze.
A poza tym, szczerze gratuluję i życzę powodzenia i sukcesu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

WOW! Gratuluję serdecznie ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuję Isabello:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.