Facebook Google+ Twitter

Między sztuką a kartografią – spotkanie MCK

W najbliższy piątek 13 września o godzinie 11:00 w siedzibie Międzynarodowego Centrum Kultury odbędzie się pierwsze spotkanie poświęcone zagadnieniu otwierania się dzieła sztuki na przestrzeń.

 / Fot. MCKWarsztaty stanowią uzupełnienie wystawy Kartograf złowrogiej historii. Tara (von Neudorf) i odbywać się będą w ramach cyklu Dojrzali do sztuki.
Kartografia już od kilku dziesięcioleci wyłamuje się ze ścisłych ryz nauk technicznych, by wkraczać na grunt eksperymentów artystycznych. Sama również stała się inspiracją dla twórców dostarczając bogate zaplecze tematów, instrumentów badawczych i środków wypowiedzi, poszerzając granice świata sztuki, oferując alternatywne modele percepcji i wprowadzając nowe metody przekazu. Pierwsze zajęcia Między sztuką a kartografią przybliżą uczestnikom zjawisko otwierania się dzieła sztuki na przestrzeń wokół niego samego oraz coraz wyraźniejsze wkraczanie artefaktów w swoje fizyczne otoczenie. Omówione zostaną wybrane przykłady realizacji z kręgu Minimal Art i Land Art., a także nowe techniki wykorzystywane przez artystów takie, jak mapping czy détournement. Podczas zajęć przedstawiona zostanie również twórczość kilku obecnie działających w Polsce artystów, dla których odwołania do kartografii, problematyki miejsca i przestrzeni są ważnym elementem ich sztuki. Partnerem spotkania jest Cukiernia Michalscy i Preston Centre.
Cykl Dojrzali do sztuki to propozycja dla osób dysponujących wolnym przedpołudniem i pragnących poszerzyć swoją wiedzę o kulturze i sztuce. Po krótkiej prelekcji lub warsztatach aromatyczna kawa i słodki poczęstunek otwierają uczestników na swobodne dyskusje i komentarze na temat sztuki. Zajęcia odbywają się w każdy, drugi piątek miesiąca, trwają ok 1 godz. 30 min. Kolejne zajęcia z serii Między sztuką a kartografią odbędą się 11 października i 8 listopada.
Wstęp wolny.
Prowadzenie: Małgorzata Jędrzejczyk, Mateusz Bieda
Więcej informacji: www.mck.krakow.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.