Facebook Google+ Twitter

„Między wiedzą a wyobraźnią – uczenie z pasją”. Konferencja z udziałem Colina Rose'a

18 kwietnia w Katowicach będzie gościł Colin Rose, brytyjski ekspert w dziedzinie edukacji i metod efektywnego uczenia się. Zainteresowanie konferencją jest ogromne. O konferencji mówi Marek Szafraniec, współorganizator wydarzenia, konsultant Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach.

Krystyna Urbańczyk: Jest Pan współorganizatorem konferencji „Między wiedzą a wyobraźnią – uczenie z pasją” z udziałem wybitnego brytyjskiego eksperta w dziedzinie edukacji. Czy może Pan nam przekazać więcej informacji na jej temat?
Marek Szafraniec / Fot. udostępnił rozmówcaMarek Szafraniec: Pomysł o zorganizowaniu takiej konferencji przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach zrodził się już dosyć dawno. Jednak obecny moment wydaje się najlepszy, ponieważ dzięki temu, że od 2 lat upowszechniamy innowacyjne metody kształcenia w dwu projektach systemowych finansowanych z EFS, wzrosło zainteresowanie placówek i nauczycieli z terenu województwa śląskiego możliwością ich wykorzystania w swojej pracy. Dodatkowym czynnikiem jest to, że 26 marca został ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego konkurs otwarty na składanie wniosków w ramach Poddziałania 9.1.1 PO KL, którego głównym celem jest: "Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej". Jak wynika z naszych doświadczeń właśnie w tego typu projektach istnieje możliwość wdrażania innowacyjnych metod kształcenia efektywniejszych od tradycyjnych. Od razu pomyśleliśmy, że to doskonała okazja, by zaprezentować z jednej strony efektywne metody kształcenia Colina Rose’a, zaś z drugiej wskazać możliwości sfinansowania działań edukacyjnych, które przyczyniłyby się do ich wdrożenia.

Stąd też dwudzielny charakter konferencji. W pierwszej części przedstawimy możliwości pozyskania środków unijnych na poszerzenie oferty wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej w województwie śląskim w roku 2012, w ramach konkursu otwartego POKL 9.1.1 i przykłady dobrych praktyk projektowych w tym zakresie. Natomiast w drugiej części Colin Rose wygłosi referat na temat efektywnego uczenia się, wykorzystania teorii wielorakich inteligencji oraz korzystania z narzędzi interaktywnych i multimedialnych w szkołach. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane możliwości wykorzystywania narzędzi interaktywnych do rozwijania inteligencji wielorakich.
Uczestnicy konferencji otrzymają certyfikaty potwierdzające udział z podpisem zaproszonego gościa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawa sprawa... a w gimnazjum, w którym pracuję nie ma (między innymi brakami) sali gimnastycznej :) Może jest jakiś pomysł na wirtualne zajęcia z tego przedmiotu? Bo niewirtualne (lepienie bałwanów na przykład) są wdrażane. Czy może powinno się wrócić do przedszkola i zacząć od nowa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.