Facebook Google+ Twitter

Między wstydem a uczciwością

Powstanie narodu libijskiego przeciw dyktatorowi Kaddafiemu nie jest w interesie polityków. Asekuranctwo, wyrachowanie, kalkulacja? Na pewno nie uczciwość polityczna, bo takie pojecie w polityce nie ma miejsca

Nie mamy w tym żadnego interesu...

Powstanie w Libii przeciw psychopatycznemu dyktatorowi M. Kaddafiemu upada. Powstańców czeka rzeź, bo dyktator nie potrafi inaczej karać nieposłusznych. Zresztą , dla niego zbuntowani poddani to bandyci, terroryści.

Przez jakiś czas pasjonowaliśmy się sukcesami powstańców, zajmowaniem przez nich kolejnych miast. Szczerze życzyliśmy im sukcesu i pragnęliśmy, by Kaddafi skończył marnie, jak na upadłego dyktatora przystało. Bo my, Polacy, dyktatorów nie lubimy.

Nagle światowe media, a za nimi też polskie, zaczęły pokazywać dyktatora z jego najgorszej strony, by wreszcie wskazać tych przywódców europejskich i nie tylko europejskich, którzy powinni wstydzić się swojego z nim obściskiwania i całowania. A politycy?

Politycy zaczęli zbierać się w tej sprawie i... kalkulować. Jak zwykle, jak wtedy, gdy chodziło o zbrodnie ludobójstwa na Bałkanach, w Rwandzie. Wprawdzie potępiali swego niedawnego partnera, wzywali go do ustąpienia, kazali zablokować konta w bankach, nałożyli embargo i... na tym koniec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Panie Piotrze, ten tekst przeniosłem ze swojego blogu (petry.bloog.pl), równocześnie publikowanego w WP i ukazał się bez zdjęć. Nie mam jeszcze wprawy w publikacji fotek, ale poprawię się. Dziękuje za ocenę, jest dla mnie ważna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego nie widzę tutaj zaczerpniętych zdjęć? A artykuł napisany na szóstkę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy artykuł. Bezduszna polityka ..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.