Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

773 miejsce

„Między zabawą, a zdrowiem” – warsztaty dla uczniów podstawówek

Bawią się, a jednocześnie poznają zasady zdrowego odżywiania się. Ruszyły zajęcia realizowane przez Fundację Zdrowe Kieszonkowe „Między zabawą, a zdrowiem - cykl warsztatów z zakresu zdrowego odżywiania się dla uczniów klas II-IV”.

 / Fot. Fundacja Zdrowe Kieszonkowe / Fot. Fundacja Zdrowe Kieszonkowe / Fot. Fundacja Zdrowe KieszonkoweZadanie dofinansowane jest ze środków z budżetu Miasta Białegostoku. W ramach projektu w szkołach podstawowych przeprowadzone zostaną warsztaty dla 25 grup uczniów. Zajęcia będą miały formę aktywizującą, a opierać będą się na budowie Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania, dowiedzą się czym zastępować cukier i sól w diecie, poznają rolę aktywności fizycznej w codziennym życiu. Pierwsze warsztaty odbyły się już w SP nr 49 w Białymstoku, dla 3 grup uczniów klas III. Kolejne zajęcia odbędą się jeszcze w siedmiu białostockich szkołach.
-Jest nam bardzo miło, że pomysł organizacji takich warsztatów spodobał się w Urzędzie Miasta i otrzymaliśmy dofinansowanie na ich przeprowadzenie, startując w konkursie ofert na realizację zadań publicznych w zakresie edukacji i wychowania - informuje Andrzej Nartowicz, prezes Fundacji Zdrowe Kieszonkowe. - Prowadząc różne działania w szkołach zauważamy, że dzieci mają wiedzę o zdrowym odżywianiu i zdrowym stylu życia, ale nie zawsze jest ona uporządkowana i pełna. Poza tym taka forma edukacji o zdrowiu, jaką oferujemy, jest doskonałym uzupełnieniem edukacji szkolnej i jest chętnie przyjmowana przez dzieci.
- Zajęcia prowadzimy w formie warsztatowej - dodaje Joanna Czupryńska z Fundacji Zdrowe Kieszonkowe. -Dzieci układają puzzle, malują, buduję piramidę zdrowego żywienia i dowiadują się, które produkty są najzdrowsze, czego unikać w codziennej diecie, czym zastępować cukier i sól, jak często spożywać posiłki i dlaczego warto być aktywnym fizycznie.
Każdy uczestnik warsztatów otrzymuje na zakończenie broszurę informującą o 10 zasadach zdrowego odżywiania się, z podpowiedziami na smaczne i zdrowe potrawy. Warsztaty potrwają do połowy czerwca. Skorzysta z nich około 500 uczniów. Zgłoszenia na warsztaty są już zamknięte.
Warsztaty są inicjatywą własną Fundacji Zdrowe Kieszonkowe, realizowaną we współpracy z dyplomowanym dietetykiem. Wpisują w realizację celów statutowych organizacji, jakim jest min. edukacja w zakresie zdrowia i profilaktyka zdrowotna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Prowadząc różne działania w szkołach zauważamy, że dzieci mają wiedzę o zdrowym odżywianiu i zdrowym stylu życia, ale nie zawsze jest ona uporządkowana i pełna.
-----------------------------

Zestawiając zalecenia "piramidy żywienia" ( od kilku lat - "talerza żywienia" zresztą) z wiedzą opartą na syntezie danych pochodzących z fizjologii człowieka, danych biochemicznych, danych antropologicznych z całego świata, danych porównawczych ze świata zwierząt oraz danych z pokarmu matki, można stwierdzić z całą pewnością, że "wiedza" tych, co ośmielają się uczyć innych w majestacie prawa, jest niepełna i nieuporządkowana. Delikatnie mówiąc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.