Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowa Kampania "Płomień Prawdy" dociera do Polski

Kampania „Płomień Prawdy” została stworzona w celu nagłośnienia coraz bardziej zaostrzającej się sytuacji w Tybecie. Od 2009 roku odnotowano już ponad 50 przypadków podpalenia się Tybetańczyków. Przyjdź i podpisz się!

Plakat promujący film "Drapchi" z główną odtwórczynią: Namgyal Lhamo / Fot. DrapchiW ramach międzynarodowej kampanii „Płomień Prawdy” (The Flame of Truth) 13 października dotrą do Polski przedstawiciele Tybetańskiego Rządu na Uchodźstwie - między innymi mnich Thupten Wangchuk.

Początek kampanii został ogłoszony 6 lipca 2012 roku w dniu 77. urodzin JŚ Dalajlamy, która swym zasięgiem ma objąć Europę, Indie, północną Amerykę oraz Australię. W Europie kampania ruszyła z Barcelony 2 września 2012 roku – w dniu Tybetańskiego Dnia Demokracji i od tamtej pory przemieszcza się po głównych miastach Europy. Dotąd kampania była między innymi w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Austrii, Luxemburgu.

Kampania „Płomień Prawdy” została stworzona w celu nagłośnienia coraz  / Fot. jankielbardziej zaostrzającej się sytuacji w Tybecie. Wzrastająca liczba samospaleń, która do dnia dzisiejszego wynosi 54 przypadki od 2009 roku (w tym 44 śmiertelne), jest powodem ogromnego niepokoju ze strony społeczności tybetańskiej żyjącej na emigracji. Niestety, brak dostępu niezależnych mediów do informacji o sytuacji w Tybecie sprawia, że problem ten właściwie nie istnieje na forum międzynarodowym. Kampania „Płomień Prawdy” ma na celu przede wszystkim zmianę tego.

W czasie kampanii będą zbierane podpisy we wszystkich krajach, do których dotrze „Płomień Prawdy”. Listy te zostaną złożone 10 grudnia w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, w siedzibie Rady Praw Człowieka ONZ w Genewie oraz w biurze informacji ONZ w Delhi.

Kampanię w Polsce popierają między innymi:
Róża Thun, Beata Bublewicz, Filip Kaczmarek, Rafał Dutkiewicz

13 października odbędzie się również spotkanie Kampanii z Namgyal Lhamo – główną odtwórczynią filmu „Drapchi” zakwalifikowanego do tegorocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Spotkanie odbędzie się po projekcji filmu (13.10.2012 – sobota) w Kinotece w Pałacu Kultury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.