Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13257 miejsce

Międzynarodowa Konferencja Central European Electronic Card 2013

W dniach 4-5 grudnia 2013 roku w Hotelu Novotel Warszawa Centrum odbyła się VI Konferencja Central European Electronic Card Warsaw 2013, która jest najważniejszym w Polsce i Europie Centralnej wydarzeniem poświęconym innowacjom w branży.

Międzynarodowa Konferencja Central European Electronic Card 2013 / Fot. materiały organizatorówKonferencja Central European Electronic Card (kontynuacja organizowanej od 2001 r. Konferencji KARTA) to najważniejsze coroczne spotkanie szeroko rozumianej branży kartowej i płatniczej z Polski i Europy Centralnej. Dwudniowe obrady z udziałem blisko 400 gości z kraju i zagranicy dały okazję zapoznać się z kilkudziesięcioma specjalistycznymi prezentacjami, wzięcie udziału w żywych dyskusjach i równie merytorycznych spotkaniach bezpośrednich. Konferencja Central European Electronic Card Warsaw jest to jedyne miejsce, gdzie spotykają się przedstawiciele instytucji i firm najważniejszych dla rozwoju sektora nowoczesnych technologii i szeroko rozumianych systemów kartowych i płatniczych w Polsce i Europie.

Międzynarodowa Konferencja Central European Electronic Card 2013 / Fot. Anna FigielTematem wiodącym VI edycji konferencji były Nowe systemy płatności, nowe możliwości, nowe wyzwania, nowe zagrożenia. Podczas tych dwu dni spotkań intensywnie szukano miejsc do innowacji i przedstawiano wyzwania przyszłości. Uczestnicy tegorocznego wydarzenia mogli skorzystać z dorobku Konferencji CEEC, by w przyszłości wnieść swój wkład w rozwój biznesu w Polsce, a tym samym przyczyniając się do budowy nowoczesnej polskiej gospodarki.

Międzynarodowa Konferencja Central European Electronic Card 2013 / Fot. Anna FigielPolska jest rynkiem bardzo innowacyjnym, czego dowodem jest chociażby ogromny sukces płatności zbliżeniowych i bycie jednym z liderów w skali całej Europy. W szerokim gronie podczas tego wydarzenia można było przedyskutować to w jaki sposób rozwija się rynek i w jak odnosić sukcesy w tej bardzo dynamicznej rzeczywistości. Tegoroczna Konferencja Central European Electronic Card miała miejsce w okresie bardzo ważnym dla branży płatniczej, podczas zachodzących coraz szybszych i głębszych zmian technologicznych, organizacyjnych czy regulacyjnych. Mówiono m.in. o konieczności współpracy biznesu i administracji.

Międzynarodowa Konferencja Central European Electronic Card 2013 / Fot. Anna FigielPodczas dwóch dni konferencji wielokrotnie z ust prelegentów podało słowo "innowacje". Właśnie innowacjom, spojrzeniu w przyszłości, szukaniu innowacji technologicznych, korzyściom dla przedsiębiorców poprzez wprowadzanie zmian i innowacje, zostało poświęcone bardzo wiele dyskusji. Jednym z przykładów innowacji w płatnościach elektronicznych, o których wspomniano podczas konferencji jest "płacenie twarzą", czyli skanowanie twarzy, co już teraz jest testowane w Finlandii czy też zamiana PINu w bankomatach na odczyt naczynek krwionośnych w palcu.

Ważnym tematem tegorocznej Konferencji CEEC były płatności mobilne i kwestia funkcjonowania polskiego rynku przy obniżonej stawce interchange free. Tradycyjne obszary biznesu kartowego z pod wpływem wielu zjawisk, przede wszystkim możliwości technologicznych, ale także społecznych i rynkowych. Przykładem jest problem nowoczesnych płatności w krajowym i międzynarodowym e-handlu czy nowa kryptowaluta Bitcoin, która po raz pierwszy zagościła na CEEC i której poświęcono aż dwa panele dyskusyjne.

Międzynarodowa Konferencja Central European Electronic Card 2013 / Fot. Anna FigielPodczas VI Konferencji CEEC poruszono m.in. tematy takie jak tendencje rozwoju produktów kartowych na świecie i w Europie, płatności mobilne, nowoczesne metody płatności w międzynarodowym e-commerce, innowacyjność produktowa na rynku kart (głównie w aspekcie nowoczesnych technologii), rozwój obrotu bezgotówkowego, bankowość elektroniczna, systemy IT wspierające bankowy obrót kartowy, bezpieczeństwo obrotu kartowego (w tym e-podpis i biometria), autentykacja i identyfikacja, po raz pierwszy wirtualna waluta Bitcoin, która wzbudza obecnie bardzo duże zainteresowanie oraz inne aktualne tematy dotyczące branży.

Polska Gala Kartowa 2013 / Fot. Anna FigielWieczorem, między pierwszym a drugim dniem konferencji odbyła się coroczna uroczysta Polska Gala Kartowa w Hotelu Polonia Palace, podczas której wręczono nagrody w konkursach kart płatniczych. Między innymi "Najbardziej innowacyjną polską kartą 2013 roku" oraz "Kartą dla Polski na 2014 rok" została karta MasterCard Display, Emitent Getin Noble Bank SA, a "Najładniejszą polską kartą 2013 roku" w kategorii Nagroda Publiczności karta prepaid Woodstock Pekao, Emitent Bank Pekao S.A.

W Międzynarodowa Konferencja Central European Electronic Card 2013 po raz kolejny udział wzięli przedstawiciele młodego pokolenia z Koła Naukowego Forum e-Biznesu z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Forum e-Biznesu w swoich działaniach szczególnie zainteresowane branżą płatniczą, m.in. jego członkowie biorą udział w badaniach czy organizują konferencje o tej właśnie tematyce z udziałem wielu ważnych osób ze świata bankowości i płatności. Już kilka dni po tej jakże ważnej i dużej międzynarodowej konferencji CEEC, KN Forum e-Biznesu organizuje własną konferencję naukową "Dzień Technologii Mobilnych", a następnie "Bitcoin - waluta przyszłości", na której gościć będą m.in. właśnie prelegenci z CEEC.

Anna Figiel, Prezes Koła Naukowego Forum e-Biznesu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.