Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowa konferencja ws. konfliktu w Gruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-23 17:44

Kanclerz Niemiec zaproponowała zorganizowanie międzynarodowej konferencji na temat konfliktu rosyjsko-gruzińskiego. Jak podaje tygodnik Der Spiegel, Angela Merkel chce, by uczestniczyły w niej Gruzja i kraje z nią sąsiadujące, ale bez Rosji.

Zdaniem komentatorów, tym samym Angela Merkel dała sygnał, po której stronie opowiadają się w tym konflikcie Niemcy. Według informacji tygodnika kanclerz przedstawiła już pomysł tej inicjatywy prezydentowi Francji, przewodniczącej w tym półroczu Unii Europejskiej.

Niemcy zamierzają też pomóc w odbudowie Gruzji oraz uchodźcom z regionu. Dziennikarze komentują, że dotąd sceptyczna wobec Gruzji kanclerz Niemiec pokazała, że rząd niemiecki jest solidarny z mieszkańcami tego kraju.

Podczas gdy kanclerz Angela Merkel odważnie występuje w obronie Gruzji, minister spraw zagranicznych Niemiec Frank Walter Steinemeier ostrzega przed nowym wyścigiem zbrojeń. Nie tylko z powodu konfliktu pomiędzy Rosją i Gruzją, boi się, że kolejną zimną wojnę spowoduje porozumienie Polski i Stanów Zjednoczonych w sprawie tarczy antyrakietowej. Szef niemieckiej dyplomacji chciałby, by Amerykanie nadal proponowali Rosji uczestnictwo w tym systemie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.