Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowa konferencja z okazji wstąpienia Polski do UE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-30 07:13

Z początkiem maja minie 5 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Dziś o godz. 14 w Warszawie, bezpośrednio po zakończeniu dwudniowego kongresu Europejskiej Partii Ludowej i z udziałem części uczestników Kongresu, rozpocznie się międzynarodowa konferencja poświęcona tej rocznicy.

Obrady otworzą uroczyście: polski premier Donald Tusk i szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso. Przemówienie ma też wygłosić prezydent Lech Kaczyński. Zaplanowano dwie debaty: "Spoglądając wstecz" i "Nowe wyzwania". Wieczorem w Filharmonii Narodowej odbędzie się koncert muzyki polskiej.

W związku z rocznicą akcesji, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie zleciło badania opinii Polaków na temat skutków naszego przystąpienia do Wspólnoty. 52 proc. respondentów oceniło je pozytywnie, szczególnie jeśli chodzi o wpływ na sytuację wewnętrzną w kraju, 54 proc. uznało, że wzrosła pozycja Polski w świecie. Jednocześnie połowa naszych rodaków twierdzi, że przystąpienie do Unii nie miało żadnego wpływu na ich prywatne życie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.