Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28728 miejsce

Międzynarodowa noc w ruinach

Wrocławskie stowarzyszenie Semper Avanti oraz Teatr Miejski 48 w Żmigrodzie wspólnie zaplanowali niezwykły międzynarodowy projekt "Back to the roots". Już 21 czerwca do Żmigrodu przyjadą uczestnicy projektu z sześciu krajów Europy.

logo teatru / Fot. A. KrajewskiPrzyjazd i współpracę w ramach projektu zadeklarowały ekipy z Portugalii, Hiszpanii, Słowenii, Bułgarii, Turcji i Estonii (po 7 osób z każdego kraju). Łącznie z uczestnikami z Polski będzie to ponad 50 osób!

Co dalej?

Przez tydzień, intensywnie pracując i uczestnicząc w rozmaitych warsztatach uczestnicy przedsięwzięcia będą się przygotowywać do spektaklu z okazji Nocy Świętojańskiej. Wielkie finałowe przedstawienie zostanie zaprezentowane w sobotę, 27 czerwca, w niedawno odrestaurowanych ruinach żmigrodzkiego pałacu, nazywanych czasami „najdroższymi ruinami w Polsce”.

Pomysł na całe przedsięwzięcie jest rozwinięciem aktywności zespołu teatralnego działającego w Żmigrodzie. Członkowie Teatru 48 to młodzi ludzie w wieku 15-25 lat, którzy bawią się w teatr, by móc rozwijać swoje artystyczne zainteresowania. Większość z nich uczestniczyła lub uczestniczy w corocznych festynach organizowanych przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Żmigrodzkiej z okazji Nocy Świętojańskiej. Semper Avanti zaś to organizacja promująca aktywność młodzieży we Wrocławiu oraz na Dolnym Śląsku, której pewną tradycją jest organizacja corocznie międzynarodowej imprezy z okazji Nocy Świętojańskiej.

Obie te grupy młodych, aktywnych ludzi porozumiały się i obchody Nocy Kupały postanowiono zorganizować tym razem w Żmigrodzie. Dzięki tej współpracy młodzież uczestnicząca w przedsięwzięciu będzie mogła poszerzyć swoją działalność o wymiar międzynarodowy i międzykulturowy a Semper Avanti pomoże w realizacji projektu tym razem nie we Wrocławiu, a w mniejszej miejscowości.

Tematem projektu jest kultura i sztuka oraz słowiańskie tradycje. Przez 10 dni trwania wymiany jego realizatorzy planują przeprowadzenie kilku warsztatów artystycznych oraz zajęć informujących o tradycji Nocy Świętojańskiej. Przygotują też przedstawienie artystyczne, które będzie zwieńczeniem projektu. Przed przedstawieniem finałowym odbędzie się Parada Świętojańska promująca cały projekt i zachęcająca mieszkańców do wzięcia udziału w finałowej zabawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

artur skryba
  • artur skryba
  • 23.07.2011 23:16

Bardzo ciekawe informacje o kreatywności mieszkańców i nie tylko. Godne podziwu.Mieszkam w Wadowicach i szczerze zazdroszczę inicjatywy .Nie wiem ,skąd się biorą te minusy w ocenie komentarzy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto blisko mieszka, albo będzie w okolicy? Fajnie byłoby zobaczyć fotoreportaż.
Panie Józefie, Pan to umie wyszukiwać niezwykłe informacje! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.