Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4634 miejsce

Międzynarodowa wystawa Dones X Dones – Woman X Woman w Hiszpanii

Od 1 do 30 marca 2012 roku w Centre Civic Barceloneta będzie trwała Międzynarodowa Wystawa Dones X Dones – Woman X Woman.

Plakat towarzyszący wystawie. / Fot. Międzynarodowa Wystawa Dones X Dones – Woman X Woman.Od 1 do 30 marca 2012 roku w Centre Civic Barceloneta będzie trwała Międzynarodowa Wystawa Dones X Dones – Woman X Woman. Otwarcie, wernisaż nastąpi 1 marca o godzinie 19.30. Kurator całości Katia Munoz, interesująca artystka, a jednocześnie pomysłodawczyni i kurator międzynarodowych projektów artystycznych, po raz kolejny zaprosiła artystki z kilku kontynentów. I tak Argentyna, Kanada, Chile, Holandia, Grecja, USA, Peru, Wielka Brytania, Polska, Kolumbia, Meksyk, Wenezuela, Włochy, Hiszpania, Francja, Australia i Niemcy spotkają się blisko morza, w zakątku Barcelony zwanym Barcelonetą, w centrum kultury, którego właścicielem jest miasto, a opiekunem i menedżerem Carlos Regidor.

Dwadzieścia trzy artystki biorą udział w projekcie Dones X Dones. Malarstwo, rysunek, fotografia, media mieszane, a także performance i happening tworzą zwięzłą wypowiedź artystek z wielu miejsc i kultur na świecie. Pokazują kobietę i jej widzenie życia i świata na wiele sposobów. Całości będzie towarzyszyć, w formie instalacji, tzw. Women’s Wall, czyli fragment sztuki mail-artu z ogromnego zbioru prac Colectivo Femenino Proyecto Art.-esencia, którego pomysłodawczynią i kurator również jest Katia Munoz. Od roku kilkaset artystek z całego świata przesyłało swoje prace. Na towarzyszącym wystawie plakacie wymieniono zaledwie cząstkę nazwisk - stąd na końcu listy pojawił się wielokropek.

Kolejny raz wracam do Hiszpanii, która kocha sztukę i artystów, także tych najmłodszych, w sensie współczesnych. Wielka ilość galerii miejskich, prywatnych, małych i dużych dodaje urody nie tylko Madrytowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za wartościowy komentarz Aniu:) To prawda, że kwestia kultury, czy też raczej jej braku w naszym życiu, jest tematem wielowarstwowym i wielkim niczym tort z bitą śmietaną... za dużo bicia tej śmietany - czyli zbędnego mówienia o niczym... za mało konkretów dla sztuki i kultury w naszym państwie. A zacząć trzeba od miernej w tej kwestii edukacji: 45 minut na tydzień to o kilka godzin tygodniowo za mało - wzorem innych nacji....

Komentarz został ukrytyrozwiń
ania
  • ania
  • 23.01.2012 18:23

Cieszę się Bea ,że to właśnie Ty znajdziesz się pomiędzy artystkami z całego świata i co tu dużo mówić...pewnie wrócisz z nowymi pomysłami i natchnieniem.
Jeśli chodzi o artykuł, to myślę ,że Polacy też potrafią docenić prawdziwą sztukę tylko brak nam miejsc gdzie chciano by wystawiać dzieła młodych , nieznanych twórców.
Przecież ostatnie zdarzenie, kiedy młody artysta chcąc zwrócić na siebie uwagę powiesił swój obraz w muzeum Narodowym we Wrocławiu SAMO MÓWI ZA SIEBIE! Gdzie oni mają swoje prace prezentować....?
Gdzie my mamy je oglądać...? Przecież w muzeum wiszą tylko dzieła twórców którzy już nie żyją.
Za mało galerii sztuki!... ale to się przecież NIE OPŁACA !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne uzupełnienie moich spostrzeżeń - dziękuję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

:) Dziękuję za fajne uzupełnienie mojej mysli:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Saga
  • Saga
  • 19.01.2012 21:32

Bardzo trafne uwagi. Każda wystawa zagraniczna owocuje pozytywnymi doświadczeniami, które mogą i powinny być przeniesione na polski rynek sztuki. Przeciętni Polacy mają taka jakąś dziwną mentalność, że pożądają najnowszego designu w różnych użytkowych przedmiotach, telefonach komórkowych, samochodach, noszą modne ubrania ; natomiast na ścianach ich domów króluje kicz lub masowe "wytwory" rodem z Ikei czy Chin.
Najwyższa pora aby to zmienić....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.