Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowe Dni Ostrowca Świętokrzyskiego

Tegoroczne Dni Ostrowca Świętokrzyskiego (15-17 maja) organizatorzy sprytnie połączyli z obchodami 50-lecia współpracy miasta z podparyskim Gennevilliers. Można nawet powiedzieć, że święto grodu nad Kamienną miało charakter francusko-polski.

Inauguracja Dni Ostrowca 2009: IRA z Arturem Gadowskim. / Fot. Krzysztof KrzakSzczególnie sobota obfitowała w akcenty francuskie: wystąpił ostrowiecki chór nauczycielski Coro Cantorum, który kilkakrotnie występował w mieście partnerskim. Na scenie w Parku Miejskim pojawili się artystycznie uzdolnieni uczniowie z miejscowych liceów (im. Staszica i Broniewskiego), którzy od lat prowadzą bardzo aktywną współpracę z francuskimi szkołami. Edyta Płocka zaśpiewała m.in. przeboje Edith Piaf i Patrici Kaas. Po południu wystąpili profesorowie Wydziału Jazzu i Muzyki Współczesnej Konserwatorium w Gennevilliers: Philippe Millerau, Julien Chevalier i Pierre-Marie Bonafos, tworzący Trio M.C.B., grające standardy jazzowe i utwory w rytmie bossa novy. Późnym wieczorem Yaga Kowalik zaprezentowała spektakl Barbara - Historia życia, opowiadający o zmarłej w 1997 roku wybitnej francuskiej artystce. Natomiast miejscowe kino Etiuda zaprosiło kinomanów na maraton francuskich filmów: Opowiedz mi o deszczu i 2 dni w Paryżu.

Andrzej Chochół (drugi od lewej) i zespół Funk Collective. / Fot. Krzysztof KrzakCała impreza rozpoczęła się jednak już w piątek i to mocnym uderzeniem, czyli koncertem zespołu IRA z wokalistą , Arturem Gadowskim. Takie przeboje, jak Mocny, Ona jest ze snu, California śpiewała z artystami licznie zgromadzona, głównie młoda publiczność.
Drugiego dnia wystąpił utalentowany ostrowiecki gitarzysta Andrzej Chochół z zespołem Funk Collective w składzie: Bartłomiej Abramowicz, Christian Broniarz, Grzegorz Poliszak i Marek Matwiejczyk. Kilkudziesięciominutowego koncertu niezwykle energetycznego jazzu w doskonałym wykonaniu wysłuchała mocno przerzedzona przez deszczową pogodę widownia. Podobnie było podczas przerwanego przez ulewę występu Zespołu Pieśni i Tańca Lublin im. Wandy Kaniorowej. To, niestety, ryzyko zawodowe organizatorów imprez plenerowych pogoda czasami niweczy ich wysiłek i plany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dużo się dzieje w tym Ostrowcu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Istotnie - "dla każdego coś interesującego". I nie tylko bajecznie - "...pokonkursową wystawę Wykluczone!, na którą złożyły się fotogramy przedstawiające opuszczone i zdewastowane obiekty przemysłowe, dworce, domy". Ku refleksji. Mądrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Weekend zapowiadał się extra. Koncert i w ogóle. KSZO powróciło na fotel lidera wschodniej drugiej ligi. Niestety... http://www.ostrowiecka.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2385&Itemid=2&show=1&start=14

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.