Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23366 miejsce

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski w badmintonie 2014

W dniach 20-23 marca 2014 roku w hali Arena Ursynów w Warszawie odbyły się finały Yonex Polish Open 2014, Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Polski w badmintonie.

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski w badmintonie Yonex Polish Open 2014 / Fot. Andrzej ChrobotWiosenna pogoda na zewnątrz hali Arena Ursynów wpłynęła pozytywnie na polską publiczność zgromadzoną w arenie mistrzowskich zmagań oraz emocje kibiców objawiające się gorącym dopingiem, który dodał zawodnikom energii do walki. Podczas Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Polski w badmintonie Yonex Polish Open 2014 Polacy zdobyli trzy medale - złoto, srebro i brąz. Najwięcej razy na podium stawiali Japończycy i Rosjanie, natomiast mniej szczęścia mieli licznie przybyli na turniej Francuzi.

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski w badmintonie Yonex Polish Open 2014 / Fot. Andrzej ChrobotW finale miksta na korcie stanęli Polacy Robert Mateusiak/ Agnieszka Wojtkowska oraz wymagający zawodnicy z Rosji Vitalij Durkin/ Nina Vislova. Pomimo ogromnego dopingu kibiców, polska para przez cały pojedynek nie była w stanie zagrozić Rosjanom, którzy bardzo konsekwentnie realizowali swoją taktykę gry. Ostatecznie mecz został skreczowany z powodu kontuzji Polki. Polska jednak zdobyła srebrny medal.

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski w badmintonie Yonex Polish Open 2014 / Fot. Andrzej ChrobotNajbardziej oczekiwanym przez polską publiczność, która bardzo licznie zgromadziła się w hali Arena Ursynów, był mecz finałowy męskich debli z udziałem polskiego duetu Adam Cwalina/ Przemysław Wacha, numer 1 turnieju i rosyjskiej pary Nikita Khakimov/ Vasily Kuznetsov, turniejowej trójki. Na hali panowała niesamowita atmosfera. Każdy zwycięski punkt był nagradzany głośnymi brawami przez publiczność. Polacy bardzo szybko rozgromili przeciwników, 21-10, 21-11. Tym samym zdobywając złoty medal Yonex Polish Open 2014, obronili tytuł mistrzowski z zeszłego roku.

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski w badmintonie Yonex Polish Open 2014 / Fot. Andrzej ChrobotW grze pojedynczej mężczyzn Adrian Dziółko grając o finał zmierzył się z Francuzem Brice LEVERDEZ, numer 2 turnieju. Rywal był bardzo wymagający i ostatecznie Polak przegrywając 13-21, 18-21 musiał uznać wyższość przeciwnika. Mimo wszystko dla Adriana turniej był udanym występem, zakończony zdobyciem brązowego medalu.

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski w badmintonie Yonex Polish Open 2014 / Fot. Andrzej ChrobotFinały Otwartych Mistrzostw Polski w badmintonie były transmitowane na żywo przez TVP Sport oraz IPLA i tym samym mogły być śledzone przez kibiców z całej Polski. Sponsorem Sportowym turnieju był Yonex, Partnerem Głównym Lotto, projekt współfinansowany był przez Miasto st. Warszawa. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Ireneusz Raś oraz Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Promocji Badmintona Zbigniew Dolata oraz Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw i jego Prezes Bogdan Węgrzynek.

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski w badmintonie Yonex Polish Open 2014 / Fot. Andrzej ChrobotCo jest jeszcze ważne przy okazji imprezy, Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw, organizacja parasolowa dla klastrów, obecnie tworzy klaster sportowy. Ma on stać się platformą współpracy podmiotów związanych ze sportem, które poprzez efekty synergii będą wykazywać potencjał jaki nie jest możliwy przy działaniu w pojedynkę. Integracja środowiska sportowego i współpraca z innymi podmiotami oraz współpraca ze środowiskiem naukowym, uczelniami oraz samorządami ma pozytywnie wpłyną na rozwój sportu w Polsce i wszystkiego co z nim się wiąże. Budowana współpraca będzie stanowić zupełnie nową jakość. Poza organizacją wydarzeń sportowych, podjęte działania w celu integracji środowiska sportowego mają wspomóc sport w zakresach, w których obecnie występują największe problemy. Klaster wyróżniać ma się kreatywnością, będzie on także inicjował nowe, innowacyjne rozwiązania i produkty sportowe, które przy wykorzystaniu i rozwijaniu wspólnych zasobów wiedzy i kompetencji będą skutecznie tworzone.

Anna Figiel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.