Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowe spotkania poetyckie w Wilnie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-24 08:47

W Wilnie ruszają międzynarodowe spotkania poetyckie "Maj nad Wilią". Tradycyjnie zainaugurowane będą złożeniem kwatów przy pomniku Adama Mickiwicza .Tegoroczne spotkania odbędą się pod hasłem "Miasta o trudnych losach, miejsca stracone i odzyskane.

W ramach spotkań odbędzie się konferencja w której udział wezmą intelektualiści z Polski i Litwy, Niemiec, Ukrainy i Białorusi - między innymi lider Białoruskiego Frontu Narodowego Zianon Pozniak, dyrektor Instytutu Historii Litwy Rimantas Miknys, znany litewski intelektualista i animator kultury Pranas Morkus oraz senator RP Barbara Borys- Damięcka.

Ogółem w "Spotkaniach nad Wilią " uczesticzy 30 literatów z Polski, Białorusi, Niemiec,Czech i Stanów Zjednoczonych. Tradycyjnie, poeci będą czytali swoje wiersze w tak zwanej "Celi Konrada"- na podwórzu lub w unickiej cerkwi św. Trójcy.

Inicjator i główny organizator imprezy - znany wileński poeta, animator sztuki Romuald Mieczkowski mówi, że dzięki odbywającym się od 16 lat spotkaniom zawiązały sie prywatne przyjaźnie pomiędzy poetami różnej narodowości, co zaowocowało wydaniem wielu tomików przekładów wierszy.

Mieczkowski zaznacza, że tradycyjnie w spotkaniach poetyckich biorą też udział malarze i rzeżbiarze.

Międzynarodowe spotkania "Maj nad Wilią na trwałe weszły do kalendarza imprez kulturalnych na Litwie. Ogólem wzięło w nich udział ponad 250 pisarzy i poetów .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.