Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowe spotkanie modelarzy w bytomskiej hali Na Skarpie

W ostatni weekend lutego hala "Na Skarpie" w Bytomiu-Szombierkach będzie miejscem spotkań modelarzy. Zobaczymy także hobbystów zza granicy. W tych dniach odbędzie się IX. Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych.

A co można będzie podziwiać na bytomskim festiwalu?

Model ubiegłorocznego festiwalu, Sd.Kfz.252 - opancerzony transporter amunicji, niemiecki pojazd okresu II wojny światowej / Fot. Piotr A.JeleńModele pojazdów cywilnych, jak i militarnych, samochody i pojazdy pancerne, samoloty i helikoptery, statki i okręty, wiernie odtworzone w pomniejszeniu repliki rzeczywistych konstrukcji. Wzorem lat ubiegłych zaprezentowane zostaną także dioramy, prezentujące sceny batalistyczne, sytuacje dnia codziennego z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów.

W festiwalu swoje modele zaprezentują zarówno modelarze zrzeszeni w organizacjach i klubach modelarskich, jak również indywidualni miłośnicy modelarstwa zarówno z kraju, jak i zza granicy. Jednakże dwudniowa frajda modelarska nie sprowadzi się do samej prezentacji Model ubiegłorocznego festiwalu, japońska łódź podwodna, uczestnik II wojny światowej / Fot. Piotr A.Jeleńmodeli. Na miłośników modelarstwa czekają stoiska z modelami do sklejania oraz z fachowym sprzętem nieodzownym do prac modelarskich.

W ubiegłym roku w festiwalu modelarskim wzięło udział ponad 170 wystawców z
kraju, a także z Wielkiej Brytanii, Niemiec Rosji czy Serbii. Uczestnicy zaprezentowali prawie 800 modeli i dioram, co przedstawia niniejszy materiał

Model ubiegłorocznego festiwalu, Spitfire Mk IX c z polskiego skrzydła w Tunezji 16.03-20.05.1943 r. / Fot. Piotr A.JeleńHala Na Skarpie Bytom-Szombierki, ul. Frycza-Modrzewskiego 5a

Sobota 25.02.2012 r. - 13 - 19
Niedziela 26.02.2012 r. - 9 - 13.30

Organizatorem imprezy jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu, Sekcja Modelarska Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bytomiu oraz Uczniowski Klub Sportowy "Karb" Bytom.

Warto wspomnieć, że młodzi modelarze z Karbia przywieźli w ubiegłym roku srebrny i trzy brązowe medale z XV Międzynarodowego Festiwalu Plastikowych Modeli Redukcyjnych Mosonmagyarovar, który odbył się na Węgrzech.

Patronat nad festiwalem objął prezydent Bytomia, Piotr Koj.

W roku ubiegłym można było także pozować do fotki z takim grenadierem / Fot. Piotr A.JeleńProgram dwudniowych pokazów modelarskich / Fot. Materiał reklamowy organizatorów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

SPITFIRE jak sama nazwa wskazuje , pluje ogniem z działek i KM' ów. Ten model w bliskim planie wygląda równie groźnie, jak oryginalny myśliwiec

Komentarz został ukrytyrozwiń

To zawody latających makiet samolotów, które organizowane są również na naszych lotniskach. Istotnie dyscyplina widowiskowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Trebur koło Frankfurt nad Menem jest mini lotnisko do startowania i lądowania modeli latających. Miałem okazję oglądać tą jakże fascynującą dyscyplinę sportu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.