Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5452 miejsce

Międzynarodowe Targi Bursztynu w Gdańsku

W tegorocznych gdańskich targach bursztynu uczestniczą 153 firmy. Prezentują na licznych stoiskach bursztynowe wyroby biżuteryjne inkrustowane srebrem i złotem, kamienie jubilerskie i perły oraz biżuterię artystyczną i awangardową.

 / Fot. Adrian Pingstone/Domena publ.W tegorocznych targach uczestniczą 153 firmy - podaje serwis TVN24. Prezentują na licznych stoiskach wyroby biżuteryjne z bursztynu inkrustowane srebrem i złotem, kamienie jubilerskie i perły oraz biżuterię artystyczną i awangardową. Targi, jak zwykle cieszą się dużą popularnością. Całymi dniami odwiedzają je liczne grupy zainteresowanych - młodych i starszych. Korytarze pomieszczeń i ulice rejonu targów są pełne gości, dookoła rozbrzmiewa mowa obcych języków.

Wystawy handlowe prezentują bursztyn w różnych odmianach. Dominują wyroby budzące powszechne zainteresowanie, powstałe z połączenia kamienia szlachetnego ze srebrem, rzadziej też ze złotem. Zasypano i obwieszono targi nie tylko biżuterią, lecz również rzeźbą i przeróżnymi przedmiotami dekoracyjnymi. Bodaj najciekawsze w tym roku i najbardziej pomysłowe są wielobarwne połączenia i zestawienia kamieni jubilerskich oraz przedmioty inkrustowane.

Naprzeciw interesom i tradycji jubilersko-bursztynniczej wyszło w tym roku Ministerstwo Gospodarki. Pod hasłem "Bursztyn. Skarb Polski" przygotowano program, który ma promować zarówno branżę, jak i polską gospodarkę. W ślad za tym, Ministerstwo Gospodarki przeznaczyło ze swojej kasy na program, blisko siedem milionów złotych.

Promocyjny program "Bursztyn. Skarb Polski" - budzi nadzieje obu stron: branży jubilersko-bursztynniczej i Ministerstwa Gospodarki. Organizatorzy targów są szczęśliwi z pomysłu i wsparcia finansowego ministerstwa, na jakie nigdy nie byłoby stać branży. To pierwszy w dziejach tej gałęzi gospodarki taki przypadek. Branżę stanowią głównie małe i średnie przedsiębiorstwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wyroby z naszego bursztynu znane są na całym świecie. Swoim urokiem, barwą a nawet okazami owadów, muszelek, zatopionych wewnątrz bursztynu, zadziwiają wszystkich. Gdzie szukać bursztynów nad polskim morzem bałtyckim?? Prawdziwi znawcy tematu i zbieracze, dokładnie wiedzą, mają swoje miejsca. Amatorzy tacy jak Ja, znajdują go przypadkowo, spacerując boso przez plaże. Kiedyś znajdowało się nawet ładne ładne okazy, obecnie częściej małe kawałki, które także cieszą, bo jest to nasz polski bursztyn. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.