Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowe Targi Gdańskie to brzmi dumnie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-04-16 07:00

W gdańskiej dzielnicy Przymorze swoją siedzibę mają Międzynarodowe Targi Gdańskie. Międzynarodowe bardziej z nazwy i chciejstwa niż z realnych możliwości.

Targi znane ostatnio bardziej z zuchwałej kradzieży brylantów, niż realizowanych tam imprez. Teren MTG - Gdańsktargowy jest stosunkowo niewielki, otoczony zwartą zabudową i wąskimi uliczkami. Wokół powstają nowe osiedla mieszkaniowe, jest ciasno i niewygodnie. Na jednej z dróg dojazdowych do miejsc wystawienniczych znajduje się wiadukt kolejowy, pod którym nie mogą przecisnąć się tiry z kontenerami i często blokują ruch uliczny. Większej liczby miejsc parkingowych nie przewidziano i samochody skutecznie zastawiają wszystkie okoliczne uliczki dojazdowe. Chodnikami trudno się poruszać, a zainteresowanie targami wydaje się całkiem spore.

Targi - cepeliaOd 13 do 15 kwietnia 2007 na terenach targowych odbywa się sympatyczna impreza, zwana targami turystycznymi. Podejrzewam, że z założenia są to międzynarodowe targi turystyczne, ale wydaje się, że przeważająca część wystawców pochodzi z Pomorza i okolic.Reklamują się Kaszuby, Gdańsk, Sopot, Krynica Morska, Bytów, Gniew czy Łeba lub Choczewo. Impreza przypomina bardziej lokalny małomiejski festyn niż międzynarodowe targi - takie przekonywanie samych siebie do turystycznych atrakcji własnego regionu. Więcej tu cepelii niż biznesu.

Targi - stoisko Chorwacji jedno z niewielu naprawdę profesjonalnie przygotowanych.Po targowych terenach rozchodzą się miłe zapachy smażonych kiełbasek, gwar zwiedzających miesza się z dochodzącą z głośników muzyczką, obowiązkowe stoiska ze smalcem i ogórkami kiszonymi oraz hostessy w regionalnych strojach, czyli wszystko według najlepszych, sprawdzonych polskich wzorców. Oczywiście są ekspozycje nielicznych stoisk zagranicznych, ale w zdecydowanej mniejszości.Gołym okiem widać, że targi nie cieszą się specjalną międzynarodową renomą.

W tym roku niezwykle profesjonalnie zareklamowała się tylko Chorwacja. Zastanawia słaba obecność Skandynawii i bodajże kompletny brak wystawców z Niemiec. Sądząc po liczbie turystów niemieckich na polskim wybrzeżu, wymiana turystyczna jest jednostronna.

MTG - GdańskTo już któreś z rzędu targi turystyczne w Gdańsku; bodajże dziesiąte, ale nie widać, aby impreza nabierała rozpędu i się rozwijała. Sam spędziłem miło czas, ale naszły mnie wątpliwości i niewygodne pytania o możliwości rozwojowe naszych lokalnych targów. Czy to w ogóle możliwe dysponując tak słabo przygotowanymi terenami wystawienniczymi. Czy nie warto zastanowić się nad organizacją tego typu przedsięwzięcia na szerszą skalę w dogodniejszych warunkach, a teren na Przymorzu oddać developerom pod zabudowę mieszkaniową ?? Na bezrybiu i rak ryba, ale może Gdańsk stać na więcej ? Przecież jak głosi slogan reklamowy - Gdańsk to morze możliwości!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Autora chyba stać na więcej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po co 2 razy to samo zdjecie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo za materiał obywatelski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.