Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowe Targi Katowickie tracą dzierżawę terenów

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-10-04 08:41

Z powodu złamania umowy ze skarbem państwa Międzynarodowe Targi Katowickie nie będą już dzierżawcą terenów i hal przy ul. Bytkowskiej w Katowicach. Umowa ze spółką została rozwiązana 1 października.

- Skarb Państwa zlecił w październiku przeprowadzenie kontroli na terenie targów. Jej wyniki nie były zadowalające. Większość budynków jest w bardzo złym stanie technicznym i wymaga remontów. Widać, że spółka nie inwestowała w ten teren żadnych pieniędzy. Ponadto odkryliśmy wiele umów zawiązywanych bez zgody Skarbu Państwa, co jest naruszeniem warunków umowy - mówi Marek Kopel, prezydent Chorzowa, który działając w imieniu Skarbu Państwa zerwał ze spółką umowę. Zarządzanie terenem targów wraz z podległymi mu budynkami zajmować się będzie teraz Administracja Domów Miejskich Chorzów Stary.

- W momencie przejęcia tak dużego majątku nie mogłem pozwolić, aby pozostał on bez nadzoru. Wybór padł na chorzowski ADM, który objął zarządzanie nad MTK na takich samych warunkach jak poprzednia spółka - wyjaśnia Kopel.

Na terenie Targów działa 37 firm, które podnajmują tam pomieszczenia. Niebawem dostaną propozycję przedłużenia dzierżawy na identycznych warunkach jak dotychczas. - Nie chcemy wprowadzać żadnego zamieszania. Jedyną zmianą jest nowy zarządca - twierdzi prezydent.

W styczniu 2006 na terenie MTK doszło do katastrofy. Zawaliła się największa hala targów. Zginęło wówczas 65 osób, a około 170 zostało rannych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.