Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie nad Menem

Międzynarodowe 62. Targi Książki zostały otwarte. Będą trwać pięć dni, do niedzieli 10 października. Tegorocznym gościem honorowym jest Argentyna, która zaprezentuje kulturalne fenomeny bogatego dorobku literackiego 70. autorów młodego pokolenia.

Wtorek 5. października, Konferencja prasowa 62. Międzynarodowych Targów Książki. / Fot. Isabella DegenUroczystego otwarcia Międzynarodowych 62. Targów Książki dokonał dyrektor targów Juergen Boos, prof. dr Gottfried Honnefelder - przedstawiciel związku niemieckich wydawców oraz autorka popularnych książek dla dzieci i młodzieży Cornelia Funke.

Targi Książki zgromadziły ponad 7.500 indywidualnych wydawców ze 111 krajów świata, co pokazuje, że są jak dotąd najpopularniejszymi targami książki na świecie. Naturalnie około połowę wystawców stanowią wydawnictwa niemieckie.

Otwierający Targi nawiązali do narodzin druku, a tym samym do narodzin książki. Pod hasłem "Książka nie zna granic (od Gutenberga do E-Booku)" podkreślono nieśmiertelność książki. Digitalizacja dała jej możliwość sięgnięcia tam, gdzie do tradycyjnych księgarni nie można dotrzeć.

Około 2 tysięcy wystawiających mają digitalne wydania e-booków w swym programie. Na Targach odbędzie się 3 tysiące różnych towarzyszących imprez oraz 450 wykładów i seminariów.

Dla wydawców, autorów, bibliotekarzy, sprzedawców książek, czytelników i miłośników literatury wszystko to zapowiada bardzo bogaty program Targów Książki, gdzie każdy znajdzie coś, co go zainteresuje.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Zyczę Odrodzenia Veny Veneris literackiej dla Odrodzicielki;)) Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.10.2010 18:34

Miło jest wiedzieć, że polski akcent jest zauważalny po drugiej stronie odry :) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słuszna uwaga Janiny. Myślę że "przełom" dopiero nas czeka. Tylko w jakim kierunku to pójdzie, zależeć będzie w dużej mierze zawartości treści zawartych w książkach. Obecnie rozpędzamy się coraz to bardziej a z czasem do czytania nie jest aż tak kolorowo. Ludzie z dnia na dzień bardziej działają selektywnie i jakość treści zawartych w książkach musi rosnąć. Opinie mogą być odmienne. Osobiście uważam że jako Polacy nie mamy się czego wstydzić. W tej galerii nawet widać że wyboru dokonano z rozmysłem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie też ciekawi przyszłość E-booków. Osobiście spróbowałam (w długiej podróży pociągiem) i wystarczył raz. Czytanie książki to pełna koncentracja na samej czynności i na czytanej historii, akcji, która zaczyna się wizualizować w główce dając poczucie bliskości i uczestniczenia w wydarzeniach. Zabrakło tych elementów w trakcie słuchania treści książki. Być może młodzi ludzie, którzy "urodzili się" ze słuchawkami na uszach potrafią odbierać inaczej, ja już pozostanę przy tradycyjnej formie. Lubię szelest papieru, zapach druku, lubię (jak są) obejrzeć dołączone zdjęcia, popatrzeć autorowi w oczy, jeśli do notki biograficznej dołączył swój portrecik. Po prostu lubię ładnie wydane książki "papierowe" :) I mam nadzieję, że one przetrwają.

Przypomniał mi się film "Fahrenheit 451" . I zakaz czytania słowa pisanego i nakaz palenia książek... Śni mi się po nocach jako koszmar. Pozdrawiam wszystkich popularyzatorów książek. 6*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znane "markowe" wydawnictwa; dobrze, że się tam pokażemy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polskie stoisko przygotowane jest przez Instytut Książki (powierzchnia 250 m²). Zaprezentuje się tam 39 polskich wydawnictw m.in.: SIW Znak, Nasza Księgarnia,Wydawnictwo Literackie, PWM, W.A.B., słowo/obraz terytoria, Universitas, Świat książki, Prószyński i s-ka, PWN, Czytelnik, Czarne, Bosz, Arkady, Bellona.
Poza tym swoją obecność zapowiedziało także 24 innych wystawców z Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wbrew wieszczącym koniec czytelnictwa, uważam, że książka przetrwa atak e-książek. To "żywa" jej postać i zainteresowanie nie przemija - świadectwem
choćby te Targi.
Czy Polska też ma tam swoją reprezentację?
Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.