Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32534 miejsce

Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa – „Metal"

Ponad 400 firm z 25 krajów prezentowało się podczas Targów ”Metal” - największej imprezie targowej w Polsce, poświęconą branży odlewniczej i jednej z najważniejszych tego typu w Europie.

Nowoczesne urządzenia spawalnicze. / Fot. Andrzej PiskulakDobiegają już końca w halach wystawienniczych „Targów Kielce” XIII Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa – „Metal”. Towarzyszyły im również: VI Wystawa Technologii, Przetwórstwa i Zastosowania Metali Nieżelaznych „Nonferment”, VII Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej „Control - Tech” oraz II Targi Spawalnictwa. Jutro, 28 września wystawcy opuszczą gościnne dla nich Kielce.

[sc]Nowości odlewnicze
Podczas wystawy w pawilonach były prezentowane nowości techniczne i technologiczne, m.in. maszyny odlewnicze, urządzenia do oczyszczania, spawania i wykańczania powierzchni odlewów, maszyny i sprzęt do zalewania form, technologie cyfrowe związane z obróbką powierzchni, a także odlewy ciśnieniowe ze stopów aluminium i cynku. Na wystawie można było obejrzeć kilkunastotonowe maszyny wykorzystywane w przemyśle odlewniczym. Na targach swoją ofertę zaprezentowały również instytucje, instytuty, stowarzyszenia oraz jednostki badawczo-rozwojowe. Podobnie jak w ubiegłych latach wystawcy i goście mieli także możliwość uczestniczenia w konferencjach i seminariach branżowych. W trakcie Targów można było wziąć udział w następujących konferencjach: „Krzepnięcie i krystalizacja metali”, ”Nowe technologie w przemyśle metali nieżelaznych” oraz ”Ocena stanu polskiego odlewnictwa na tle rynku globalnego”

Wystawa Spawalnictwa


W tym samym czasie po raz drugi była zorganizowana Wystawa Spawalnictwa przy współpracy z Instytutem Spawalnictwa z Gliwic oraz Polską Izbą Spawalniczą z Warszawy. W jej ramach zaprezentowane zostały najnowsze maszyny, urządzenia oraz rozwiązania technologiczne i materiały stosowane w spawalnictwie, maszyny, urządzenia i osprzęt do spawania, materiały spawalnicze, systemy komputerowe wspomagające procesy spawalnicze, roboty, automaty, linie technologiczne, gazy techniczne. Swoją ofertę przedstawiłyrównież firmy zajmujące się świadczeniem usług spawalniczych, jak i instytucje, instytuty, stowarzyszenia, jednostki badawczo-rozwojowe, specjalizujące się w tej dziedzinie. Wystawie towarzyszyły pokazy nowoczesnych metod spawania, a także konferencje i seminaria branżowe. Medale Targów Kielce otrzymały: „ECKERT” Automatyka Spawalnicza Sp. z o.o. za przecinarkę automatyczną SZAFIR BL2 , Instytut Spawalnictwa za nagrzewnicę Indukcyjną typu NG-40.

Targi „Nonfermet" – metale przyszłości

Wejście do hal "Targów Kielce" / Fot. Andrzej Piskulak
Na Targach Technologii, Przetwórstwa i Zastosowania Metali Nieżelaznych „Nonfermet", swoją ofertę przedstawiły firmy prezentujące nowe technologie, nowoczesne maszyny i urządzenia wykorzystywane w odlewnictwie metali nieżelaznych, surowce, komponenty i materiały stosowane do procesów metalurgicznych a także odlewy ciśnieniowe ze stopów aluminium i cynku. Targi te są jedyną taką imprezą w Polsce.

Organizatorzy podkreślają, że co roku odwiedza je ponad 2.700 fachowców oraz kontrahentów zainteresowanych wykorzystaniem surowców i produktów z metali nieżelaznych w różnych gałęziach gospodarki. Na targi przyjeżdżają delegacje zagraniczne szefów firm odlewniczych, m.in. z Białorusi, Ukrainy i Rosji. Targi odwiedzili goście z 20 krajów świata. Najliczniej reprezentowane są Ukraina, Rosja, Czechy oraz Niemcy.

"Control - Tech" - wyrafinowane metody pomiarów


Na wystawie VII Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej Control -Tech prezentowane były: aparatura i systemy pomiarowe, przyrządy pomiarowe wielkości elektrycznych, interferometria laserowa, aparatura diagnostyczna, urządzenia do kontroli biernej i czynnej, sprzęt pomocniczy w metrologii mechanicznej, metody i środki pomiaru wielkości mechanicznych. Mimo że Control -Tech to targi wyjątkowo specjalistyczne, przyciągają uwagę przedstawicieli różnych branż.

Specjaliści podkreślają, że najnowsze techniki i metody pomiarowe są niezbędne w funkcjonowaniu praktycznie wszystkich gałęzi przemysłu. Podczas ubiegłorocznych Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej nastąpił w porównaniu z rokiem poprzednim wzrost sprzedaży powierzchni wystawienniczej o 30 %, co świadczy o stale rosnącym zainteresowaniu tą wystawą. Na targach zaprezentowało się prawie 140 firm z 13 krajów (Austrii, Czech, Francji, Holandii, Izraela, Japonii, Niemiec, Polski, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Włoch, USA). Targom Control -Tech towarzyszyło seminarium Głównego Urzędu Miar „Akredytacja laboratoriów urzędów administracji miar w Polsce".

Medale targów Kielce otrzymały: Carl Zeiss Sp. z o.o. z Warszawy za Surfcom 2000 – urządzenie do pomiaru konturu i chropowatości w jednym przejściu pomiarowym oraz InfraTec Polska Sp. z o.o. z Wrocławia za kamerę termowizyjną VarioCAM high resolution.

Członkostwo w UFIKieleckie targi „Metal” należą do UFI – Międzynarodowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego zrzeszającego najbardziej prestiżowe imprezy targowe na świecie. Członkostwo w UFI jest potwierdzeniem międzynarodowego statusu targów „Metal”, świadczy też o wysokim standardzie organizacyjnym, dobrej promocji imprezy i gwarantuje obecność wystawców i zwiedzających z całego świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.