Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne w Myślenicach

Malują, rzeźbią, tną - jednym słowem - tworzą. Artyści m.in. z Francji, Ukrainy, i Słowacji zjechali na XV Jubileuszowe Międzynarodowe Warsztaty na myślenickie Zarabie, których tegoroczna edycja odbywa się w duchu istoty talentu.

Myślenickie Międzynarodowa Warsztaty Artystyczne / Fot. K. UchaczTradycyjnie w ramach warsztatów odbędą się liczne wystawy oraz akcje artystyczne dla artystów profesjonalnych, jak i dla młodych adeptów sztuki oraz dzieci i młodzieży. "Chcemy otwierać drzwi przed którymi większość ludzi się zatrzymuje. Zadajemy pytanie jakie naprawdę posiadamy talenty? Jak je wykorzystujemy? W jakim celu? Dla kogo? Czy tylko dla własnych korzyści moralnych i materialnych? Czy swoimi talentami chcemy coś ofiarować innym?" - objaśnia Alina Wiśniowska Funek, współorganizator MWA.

 / Fot. k.UchaczŁącznie w warsztatach weźmie udział ponad 60 artystów. W tym roku szerokie pole do popisu mają również dzieci, które codziennie w godzinach przedpołudniowych dają upust artystycznym emocjom, lepiąc z gliny fantazyjne kształty, malując czy wyklejając. Na terenie myślenickich MWA można Rzeźbiarze z na XV Międzynarodowych Warsztatach w Myślenicach / Fot. K.Uchacznapotkać malarzy tworzących w zacisznym kącie abstrakcyjne obrazy, rzeźbiarzy żłobiących dłutem w kamieniu, a nawet korzystających z takich narzędzi jak piła motorowa. Wielu z nich można spotkać podczas pracy nad dziełami także na myślenickim rynku, w parku lub też na ulicach miasta.

Jubileuszowe XV Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne w Myślenicach / Fot. A. FunekW warsztatach udział może wziąć każdy, kto czuje chęć tworzenia i obcowania ze sztuką na łonie natury. MWA zakończą się uroczystą wystawą prac powstałych w czasie ich trwania - 20 lipca 2012 r. o godz. 18 w MOKiS. Wystawa trwać będzie od 15 września.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.