Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowe warsztaty dla przyszłych dziennikarzy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-07-28 13:55

Chcesz być dziennikarzem i interesujesz się historią? Redagujesz gazetkę? A może prowadzisz w internecie bloga? Jeśli tak: wrześniowe niemiecko-polsko-ukraińskie warsztaty dziennikarskie „Pamięć o Auschwitz i Holocauście" są dla Ciebie!

Po pierwsze: Chcesz być dziennikarzem? Redagujesz gazetkę? A może prowadzisz w internecie bloga? Próbujesz pisać i wysyłać swoje teksty do gazet? Fascynuje cię internet, chcesz poznać dziennikarstwo internetowe?

Po drugie: Interesujesz się historią? Próbujesz zrozumieć, dlaczego te same wydarzenia są różnie oceniane przez ludzi z różnych krajów?

Wrześniowe niemiecko-polsko-ukraińskie warsztaty dziennikarskie „Pamięć o Auschwitz i Holocauście" są dla Ciebie! Termin zgłoszenia: 15 sierpnia 2008, decyduje kolejność zgłoszeń!

Od 13 do 18 września 2008 spotkamy się w kilkanaście osób w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. W dwóch międzynarodowych grupach przygotujemy dwie elektroniczne gazety w formacie bloga, podobne do tych z 2007 roku, które wciąż są czytane na www.beside.blox.pl i www.interjournalists.blox.pl (a jeszcze wcześniejsze internetowe gazety znaleźć można tutaj i tu).

W tym roku to Ty zostań redaktorem naczelnym i spraw, żeby gazeta Twojej grupy była jeszcze lepsza.

Uczestnicy warsztatów będą pisać o spotkaniu w MDSM, o tym co zaobserwowali w mieście Oświęcim i o rozmowach z zaproszonymi gośćmi, którzy odwiedzą grupę. Spotkamy byłych więźniów obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Będziemy zwiedzać muzeum na terenie byłego obozu, rozmawiać z mieszkańcami i z sobą nawzajem. Tematyka bywa też lekka: w 2007 roku pytaliśmy dlaczego w Oświęcimiu nie ma restauracji McDonald’sa.

Do dyspozycji uczestników będą wydzielone pracownie redakcyjne i sprzęt (komputery z internetem, drukarki, rzutnik multimedialny) oraz eksperci gotowi odpowiedzieć na pytania i pomóc w pisaniu tekstów.

Więcej informacji i szczegółowy program znajdziecie tu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.