Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowe zawody strażaków

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-09-17 18:26

W tym roku z zespołami z całej Polski rywalizowali także strażacy ze Słowacji, Węgier, Rosji, Litwy, Niemiec i Białorusi.

mwmedia Cztery minuty i dziesięć sekund – tyle potrzebowała najlepsza drużyna strażacka, by w pełnym rynsztunku bojowym, ważącym około 25 kilogramów, wbiec na 30 piętro warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. W trzecich międzynarodowych zawodach strażaków “Wieżowiec 2006” zwyciężyli Białorusini, jednak zaraz za nimi, także z rewelacyjnym wynikiem 4 minuty i 34 sekundy, uplasowała się polska drużyna z Poznania. W pierwszej piątce znaleźli się też strażacy z Krakowa i Gdańska.

W sobotę wszyscy startujący w zawodach wykazali się wysoką sprawnością. W tym roku z zespołami z całej Polski rywalizowali także strażacy ze Słowacji, Węgier, Rosji, Litwy, Niemiec i Białorusi. Wynik poniżej sześciu minut uzyskała połowa z 50 drużyn – przed rokiem na tej samej trasie była to zaledwie jedna-czwarta uczestników.

Strażacy wbiegali po schodach PKiN w ciężkich butach, kaskach, grubych rękawicach ognioodpornych, kombinezonach i maskach przeciwdymnych. Oddychali mieszanką powietrza z butli dźwiganych na plecach. Mimo tak dużego obciążenia zaledwie dwa zespoły nie dotarły do mety.

Białorusini już w połowie zawodów zdeklasowali konkurencję. Wśród zazdrosnych o tak dobry wynik dało się słyszeć podejrzliwe plotki, że ekipa tego kraju składa się z lekkoatletów przebranych za strażaków oraz że mieli oni znacznie większą ilość czystego tlenu w butlach niż inni. Niektórzy domagali się dyskwalifikacji zwycięzców, jednak komisja sędziowska zawodów nie dopatrzyła się żadnych nieprawidłowości.

Drużyną, która zamiast krytykować, podjęła rękawicę rzuconą przez kolegów zza Buga byli poznaniacy z Komendy mwmedia Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej nr 1 w tym mieście. Ich wynik, gorszy zaledwie o dwadzieścia cztery sekundy od zwycięzców, przywołał pozostałe drużyny do porządku i ostatecznie przekonał wszystkich uczestników, że osiąganie takich czasów na tym dystansie jest w uczciwej rywalizacji możliwe. Także Rosjanie z Moskwy osiągnęli bardzo dobry czas (4 minuty 54 sekundy), co dało im trzecie miejsce.

Świetnie pobiegli młodzi strażacy ze Szkoły Aspirantów w Krakowie i z wynikiem ciut gorszym od Rosjan zajęli czwartą lokatę. Tuż za nimi z piątym czasem przybiegli gdańszczanie. Drużyna łódzka zajęła 14 miejsce, a katowicka - 17.

- Te zawody to nie tylko próżna męska rywalizacja, ale też wiele godzin ciężkiego treningu fizycznego. Sprawność osiągana w jego wyniku na co dzień niesie ratunek życiu – podkreślił st. kpt. Witold Łabajczyk, rzecznik zawodów.

D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.