Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11273 miejsce

Międzynarodówka polskich dziennikarzy, pisarzy i artystów

W ubiegłym roku powstała "Arena" - Międzynarodowe Stowarzyszenie Polskich Dziennikarzy, Pisarzy i Artystów.

Halina Godecka, prezes zarządu "Areny". / Fot. Józef KomarewiczW ubiegłym roku powstała "Arena" - Międzynarodowe Stowarzyszenie Polskich Dziennikarzy, Pisarzy i Artystów. Organizację założyli twórcy z różnych krajów, którzy uczestniczyli w Festiwalu "Kręgi Sztuki" zorganizowanym w Cieszynie. Siedzibą stowarzyszenia jest Malme w Szwecji. Stowarzyszenie to ma również własną stronę internetową.

- Twórcami kultury w naszym rozumieniu są wszyscy, którzy w sferze sztuki tworzą dzieła o charakterze trwałym jak np.utwory muzyczne, dzieła literackie, jak i ci, którzy uczestniczą w procesie twórczym np.artyści wykonawcy, reżyserzy, prezenterzy radiowi i telewizyjni, tłumacze form literackich i dzieł audiowizualnych. Do nich właśnie adresujemy program naszego stowarzyszenia - powiedziała nam Halina Godecka, prezes tej międzynarodowej organizacji.

Stowarzyszenie jest zainteresowane działalnością na rzecz włączania polskich twórców na świecie w krajowy obieg poprzez m.in. angażowanie ich w rozwój różnych form działania kulturalnego w Polsce i poza nią, organizowanie akcji i kampanii oraz programów edukacyjnych na rzecz upowszechniania kultury polskiej i jej twórców, powstającej poza granicami Polski jako części całej narodowej kultury. Plany stowarzyszenia są ambitne. Zamierza organizować spotkania literackie i autorskie, konkursy, warsztaty literackie i artystyczne, chce też wydawać książki i własne czasopismo "Arena", a także rocznik "Okolice Globalnej Kultury" , organizować wystawy malarstwa, rysunku, rzeźby, fotografiki i książek. I Walne Zgromadzenie "Areny" odbędzie się w Krakowie, w drugiej połowie kwietnia br. Obecnie "Arena" zarządzana jest przez: Halinę Godecką (prezesa), Danutę Karpengen (wiceprezesa), Mariana Nowego (sekretarza) Magdalena Bartkiewicz- Podgórska (skarbnika) oraz członków zarządu: Jolantę Horodecką Wieczorek, Bolesława Bieniasza, Jerzego Kunca, Jerzego Tuszewskiego.Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.