Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowy Dzień Honorowego Dawcy Krwi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-14 07:53

Sekretarz Generalny Rady Europy zwrócił się z apelem do obywateli 47 państw członkowskich, by oddawali honorowo krew. Terry Davis zaznaczył, że obchody Międzynarodowego Dnia są wyrazem wdzięczności dla setek tysięcy osób, które dobrowolnie zdecydowały się pomóc w ratowaniu innych ludzkich istnień.

Współczesna medycyna, jak podkreślił, poczyniła ogromne postępy w zapobieganiu i leczeniu licznych schorzeń. Jednak w wielu przypadkach uratowanie ludzkiego życia nadal uzależnione jest od otrzymania krwi. Jest ona potrzebna codziennie, w dużych ilościach, jest bezcennym lekiem, którego nie udało się wytworzyć syntetycznie.

Terry Davis podkreślił, że Rada Europy niemal od początku swego istnienia jest zaangażowana w prace związane z zabezpieczeniem jakości krwi i zapewnienia jej optymalnego wykorzystania. Sekretarz Generalny wyraził słowa uznania i wdzięczności dla osób, które regularnie oddają krew. Zwrócił się też z apelem do pozostałych obywateli, by również się na to zdecydowali świadomi, że „dając krew, dają życie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.