Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowy Dzień Kota w Ostrowcu Świętokrzyskim

17 lutego po raz 24. obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Kota. Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim i jego Punkt Informacji Turystycznej przygotowały kilka atrakcji dla miłośników tych zwierząt.

Plakat imprezy zaprojektował Waldemar Bylak. / Fot. www.mck.ostrowiec.plWe wtorek, 18 lutego, o godzinie 18 w Galerii „Uwaga, schody!” ostrowieckiego MCK odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa i rysunku miejscowego artysty, Wojciecha Ryłki. Jej tytuł, „Koty” mówi o wszystko o tematyce ekspozycji. Wojciech Ryłko oprócz tego, że jest znakomitym i uznanym twórcą (absolwentem ASP w Krakowie), jest także miłośnikiem kotów. Jego „kocią” wystawę będzie można oglądać do 17 marca 2014 roku, kiedy to podczas finisażu nastąpi rozstrzygnięcie dwóch konkursów, które Punkt Informacji Turystycznej MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim organizuje dla kociarzy.

Pierwszym z nich są internetowe wybory „Dachowca Roku”. Do końca lutego na adres terrajola@gmail.com będzie można nadsyłać zdjęcia kotów (nierasowych!). Od 1 do 16 marca br. trwać będzie za pośrednictwem specjalnego profilu na Facebooku internetowe głosowanie, w wyniku którego zostanie wybrany „Dachowiec Roku”.

Kolejny konkurs noszący tytuł „Koty – Liony 2014” przeznaczony jest dla osób utalentowanych literacko. Należy bowiem napisać fraszkę, wiersz, opowiadanie lub esej z kotami w roli głównej i przesłać utwór na podany wyżej adres mailowy, przynieść osobiście do Miejskiego Centrum Kultury lub przesłać pocztą (do 10 marca) na adres: MCK, ul. Siennieńska 54, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski. Rozstrzygnięcie obu konkursów nastąpi 17 marca 2014 r. o godzinie 18 w Galerii „Uwaga, schody!”. Nagrody ufundował magazyn „Kocie Sprawy” (patron medialny imprezy) i Wojciech Ryłko.

Również 17 marca, tyle że o godzinie 10 w sali kameralnej Miejskiego Centrum Kultury zaprezentowane zostanie przez Studio Yapa przedstawienie dla przedszkolaków „Eko Kotek”. Celem przedstawienia jest zachęcenie dzieci do troszczenia się o otaczającą nas przyrodę oraz nauczenie ich poprzez wspólną zabawę, tego jak dbać o planetę na której żyjemy. Mają się tym zajmować „Eko Drużyny” zakładane po to, aby porządkować świat, zaczynając jednak od własnego podwórka. Spektakl przemawia do dzieci wielobarwną scenografią, żywą akcją i zabawnymi, ale przekazującymi istotne treści związane z ekologią tekstami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zgłoś ją do konkursu na "Dachowca Roku".

Komentarz został ukrytyrozwiń

To coś dla mojej kotki link :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.