Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w Radziejowie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radziejowie był organizatorem Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych przypadającego na 3 grudnia.

Dzień Osób Niepełnosprawnych w Radziejowskim Domu Kultury / Fot. Karol Szmagalski3 grudnia w miejscowym Domu Kultury odbyło się spotkanie przedstawicieli instytucji z regionu radziejowskiego pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych.

W godzinach rannych w radziejowskim Domu Kultury rozpoczęły się prezentacje multimedialne, w czasie których każda placówka, przedstawiła swoją działalność. W ramach realizacji Programu Aktywności Lokalnej dla miasta Radziejowa w holu RDK można było oglądać prace uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowej Wsi gmina Piotrków Kujawski, Środowiskowego Domu Samopomocy z Radziejowa, mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, uczniów S0SO, podopiecznych Stowarzyszenia Wspierania Osoba Niepełnosprawnych SUBICERE.

Zgromadzeni widzowie zachwycali się kunsztem artystów z podziwem oglądając ich prace.Wystawa w holu Domu Kultury / Fot. Karol Szmagalski Organizatorzy zatroszczyli się także o poczęstunek dla wszystkich uczestników obchodów.

Najbardziej oczekiwanym punktem programu były występy artystyczne na prawdziwej scenie sali widowiskowo-kinowej RDK-u. Uczestnicy Warsztatów z Nowej Wsi wystąpili, jako pierwsi przedstawiając inscenizację "Chopin wśród przyjaciół", a także zaśpiewali kilka piosenek.

Hol Domu Kultury / Fot. Karol Szmagalski"Rad wielce będę, mogąc ujrzeć szanownych gości na wieczorku, gdzie wspomnienia moje z muzyką przeplatać się będą. Kto zatem zwać się chce przyjacielem moim, niechaj przybędzie na spotkanie" - tymi słowami w imieniu Chopina zaprosili przedstawicieli władz i placówek powiatu radziejowskiego, rodziców i opiekunów oraz mieszkańców na inscenizację pt.: "Chopin wśród przyjaciół" przygotowaną przez uczestników i pracowników WTZ, a zaprezentowaną w Radziejowie podczas Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Słuchano muzyki wybitnego kompozytora i recytacji wierszy w ich wykonaniu. Fryderyk Chopin to nasz najbardziej wartościowy muzyczny skarb narodowy, a bieżący rok jubileuszu 200 rocznicy jego urodzin był znakomitą okazją do zaprezentowania jego dorobku.

Po ich występie podziwiano popisy artystyczne mieszkańców DPS-u z Piotrkowa Kuj.,Warsztaty Terapii Zajęciowej w Nowej Wsi / Fot. Karol Szmagalski uczniów SOSW z Radziejowa, zespołów The Fresh i Nasza Stacja Metro oraz chóru Largo.

Warsztaty Terapii Zajęciowej to nie jedyna placówka, która upamiętniła 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina na terenie Miasta i Gminy Piotrków Kujawski. Do tych obchodów włączyło się wiele innych instytucji i organizacji.

Otrzymałem zaproszenie. W związku z obchodami 200. rocznicy urodzin Chopina Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Kujawskim serdecznie zaprasza na zakończenie obchodów Roku Chopinowskiego 15 grudnia 2010 roku o godz. 15 w Sali OSP w Piotrkowie Kujawskim.

W programie muzyka Chopina na żywo, występ dzieci z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Kujawskim oraz wystawy i podsumowania wszystkich imprez odbywających się na terenie Miasta i Gminy Piotrków Kujawski .Będę na tej imprezie i w następnym artykule zaprezentuję to podsumowanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.