Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15292 miejsce

Międzynarodowy dzień pamięci o ofiarach Holokaustu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-20 15:51

27 stycznia o godzinie 14.30 przy Pomniku Umschlagplatz w Warszawie rozpoczną się uroczystości związane z VII Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

 / Fot. materiały prasowePrzedstawiciele władz państwowych oraz organizacji społecznych i religijnych, a także harcerze wspólnie z Fundacją Shalom złożą wieńce pod pomnikiem, aby wspólną pamięcią objąć wszystkie ofiary Zagłady.
W modlitwie ekumenicznej za tych, którzy odeszli połączą się przedstawiciele różnych wyznań i kościołów. Na uroczystości zapraszają Fundacja Shalom i Miasto Stołeczne Warszawa. Współorganizatorami obchodów są: Tramwaje Warszawskie oraz Stołeczna Estrada.

Światło Pamięci

27 stycznia będziemy przywoływać cienie pomordowanych w gettach i obozach, symbolem pamięci będzie zapalona świeca. "Zwracamy się do wszystkich, aby tego dnia o godzinie 18:00 przywołali pamięć o ofiarach Zagłady stawiając w oknie zapaloną świecę - apeluje Gołda Tencer. - Niczym gorejąca świeca musi płonąć w nas pamięć o tych, którzy tak bardzo cierpieli. Obowiązkiem każdego jest troszczyć się, aby światło pamięci nigdy nie zgasło w naszej świadomości."

Akcja ma charakter ogólnopolski. Fundacja wystąpiła do władz kościelnych oraz szkół w całej Polsce z apelem o jej rozpropagowanie. Władze Kościoła Katolickiego oraz innych wyznań wyrazili swe poparcie i nawołują wiernych do przyłączenia się do akcji. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w upamiętnienie Ofiar Holokaustu 27 stycznia o godz. 18.00 poprzez zapalenie świecy w oknie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.