Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8884 miejsce

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Osobach Zmarłych na AIDS

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-05-22 10:03

Moim pragnieniem, jako jednego z głównych organizatorów 26. Światowego Dnia Pamięci o Zmarłych na AIDS, było uczynić z tego dnia święto życia. Miało być radośnie i kolorowo…! I tak też było!

Moim pragnieniem, jako jednego z głównych organizatorów 26. Światowego Dnia Pamięci o Zmarłych na AIDS było uczynić z niego święto życia, mimo iż wspominamy tych, którzy zmarli z powodu AIDS. Dużo i często mówi się o HIV i AIDS w kontekście smutku, śmierci, ryzyka, zagrożenia, itp. Zapominamy przy tym, o tych wszystkich, którzy mimo wielu przeciwności losu, zmagania się z terapią antyretrowirusową i stygmatyzacją społeczną, nadal żyją, normalnie funkcjonują i co najważniejsze potrafią cieszyć się życiem! Dlatego też wspólnie z wolontariuszami „Pozytywnych w Tęczy” postanowiliśmy poprzez zabawę i muzykę powspominać tych, którzy zmarli na AIDS i razem z tymi, którzy żyją pozytywniej spojrzeć w przyszłość!

Tegoroczne obchody Memorial AIDS Day w Warszawie rozpoczęliśmy już 14 maja w czwartek, koncertem charytatywnym w klubie Rasko. Wystąpili: sobowtóry Freddiego Mercurego, Maryli Rodowicz i Dody, plejada wybitnych polskich Drag Queen – Żaklina, Pussy, Lady Camila oraz Zespołu GROOVEBUSTERZ. Wspaniała zabawa trwała do samego rana.

W sobotę, 16 maja, razem z wolontariuszami Stowarzyszenia „Bądź z Nami” cały dzień jeździliśmy po Warszawie kolorowym, rozbrzmiewającym muzyką Tramwajem Profilaktycznym, w którym rozmawialiśmy z pasażerami, udzielaliśmy porad i konsultacji oraz rozdawaliśmy ulotki. Mimo mało sprzyjającej aury zainteresowanie warszawiaków było bardzo duże.

Koncert Pamięci poprowadził Tomasz Raczek / Fot. Zjednoczenia na Rzecz Żyjących z HIV/AIDS „Pozytywni w Tęczy”W sobotę wieczorem, od godziny 21, wspólnie witaliśmy gości na galowym koncercie charytatywnym Together, We Are The Solution, który tradycyjnie odbył się w Klubie Galeria. Ogromnie cieszyła mnie duża frekwencja, mimo licznych atrakcji jakie przygotowała w tę noc stolica. Koncert Pamięci poprowadził Tomasz Raczek. Jako pierwsza wystąpiła na scenie utytułowana polska piosenkarka, Danuta Błażejczyk / Fot. Zjednoczenia na Rzecz Żyjących z HIV/AIDS „Pozytywni w Tęczy” zdobywczyni m. in. Srebrnej Liry na Międzynarodowym Konkursie Piosenki w Bratysławie Danuta Błażejczyk. Swoim mocnym jazzowym głosem zaśpiewała zarówno swoje przeboje tj. „Taki cud i miód…” oraz covery znanych polskich artystów. Publiczność długo nie pozwoliła zejść artystce ze sceny bisowała kilkakrotnie!

Gabriel Fleszar w towarzystwie swojego przyjaciela i gitarzysty Kostka Andrejewa / Fot. Zjednoczenia na Rzecz Żyjących z HIV/AIDS „Pozytywni w Tęczy”Specjalnie dla nas z Poznania przyjechał Gabriel Fleszar w towarzystwie swojego przyjaciela i gitarzysty Kostka Andrejewa. W akompaniamencie gitar akustycznych Gabriel zaśpiewał swoje największe przeboje sprzed lat, m. in. „Kroplą deszczu”, „Bilet do nieba”. Nie zabrakło również jego nowych utworów i aranżacji. W przerwach razem z Tomaszem Raczkiem prowadziliśmy licytację przedmiotów przekazanych przez artystów, biorących udział w koncercie. Danuta Błażejczyk przekazała swoją płytę ze szczególnym, osobistym autografem „Z sercem za serce…”, Gabriel Fleszar podarował t-shirt z okolicznościowym autografem, natomiast Tomasz Raczek i Marcin Szczygielski przekazali swoje książki z osobistymi autografami.

Trzecią gwiazdą wieczoru był sobowtór Freddiego Mercurego, który rozpoczął swój występ utworem „We Are The Champions”. Pasjonująca i pełna humoru interpretacja najbardziej znanych utworów zespołu Queen wprowadziła nas wszystkich w doskonały nastrój i zapewniła siły do dalszej zabawy, która trwała do białego rana.
A.Z.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.