Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15893 miejsce

Międzynarodowy Dzień Pocałunku. "Całuj mnie, to taka piękna gra..."

28 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Pocałunku. Święto to cieszy się sporym powodzeniem, szczególnie wśród ludzi młodych. Skąd jego popularność? Być może bierze się ze zbawiennego wpływu całowania na długość życia.

 / Fot. Francesco HayezDziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pocałunku, więc podążając za słowami piosenki zespołu Piersi, możemy śmiało śpiewać: "A ty całuj mnie, to taka piękna gra...". Dziś mamy idealną okazję, aby okazać komuś być może trochę więcej uczuć niż zazwyczaj. Międzynarodowy Dzień Pocałunku jest dość popularny zwłaszcza wśród młodych osób. Dlaczego cieszy się powodzeniem? Być może też dlatego, że jak podają specjaliści, gesty typu pocałunek korzystnie wpływają na zdrowie i urodę.

Jak wyglądały początki pocałunku? Historia ludzkości to historia pocałunku. W każdej epoce spotykamy się z tym gestem, jest on obecny w różnych dziedzinach życia, m.in. w malarstwie, literaturze, rzeźbie, filmie. Niektórzy badacze twierdzą, że już człowiek neandertalski całował się poprzez przyłożenie swojego policzka do policzka drugiego neandertalczyka. Dzięki temu poznawał czy to wybranka jego serca.

Pocałunek posiada kilka znaczeń w zależności od tego jak i kogo całujemy. Kiedy cmokamy swoich rodziców, rodzeństwo, osoby starsze jest to gest pełen szacunku. Pocałunek w miłości młodzieńczej, jest pełen zmysłowości, natomiast w miłości małżeńskiej potwierdza miłość, szacunek i oddanie.

Jak pocałunek wpływa na zdrowie i urodę? Udowodniono, że podczas tej czynności jest uruchamianych około 39 mięśni twarzy, a więc jest to idealna forma gimnastyki mięśni twarzy, poza tym według naukowców z Uniwersytetu w Leeds w Wielkiej Brytanii bakterie, które przekazujemy sobie podczas pocałunków działają bardzo korzystanie na nasze zdrowie, w szczególności dotyczy to kobiet w ciąży.

Pocałunek wpływa też dobrze na naszą psychikę. powoduje produkcję endorfiny, zwanej hormonem szczęścia, podnosi ciśnienie oraz temperaturę ciała. Tak więc podczas całowania czujemy niesamowite uniesienie i nie da się ukryć jak bardzo jesteśmy szczęśliwi

28 listopada to nie jedyny dzień, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pocałunku. Można go jeszcze świętować 28 grudnia i 6 czerwca.Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 29.11.2012 09:49

tylko pamiętajcie umyć ząbki i nie jeść czosnku

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.