Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowy Dzień Rodziny

Rodzina to wspólny dom, radości i problemy. Najważniejsze są dzieci - nasza przyszłość. Czy zawsze dajemy im to co najlepsze?

Gdy dzieci muszą opuścić swojskie otoczenie, wówczas potrzebują wsparcia rodziców. Przeprowadzka może być podyktowana względami rodzinnymi lub zawodowymi, ale również może być z tym związana z rozłąką z rodzicami, co ma niebagatelny wpływ na psychiczne obciążenie dzieci. Im więcej zmian dotyka dziecko, tym bardziej potrzebuje ono psychicznego wsparcia, aż przyzwyczai się do nowej sytuacji. Szczególnie ciężko jest, gdy jedno z rodziców pozostaje na starym miejscu lub, gdy przeprowadzka dotyczy innego kraju, wyjaśnia dr Ulrich Fegeler, lekarz dziecięcy i młodzieżowy jak również rzecznik prasowy związku zawodowego lekarzy dziecięcych i młodzieżowych. Jeśli dzieci są w wieku przedszkolnym, rodzice powinni je dopiero wówczas w swoje zamiary wtajemniczyć, gdy decyzja została już podjęta. Dzieci powinny obejrzeć obrazy przyszłej miejscowości, idealnym sposobem byłoby pokazanie miejsc, które mogłyby sprawić dzieciom przyjemność, np. placu zabaw lub klubu piłkarskiego. Starsze dzieci mogą być pomocne w poszukiwaniu interesujących informacji.

Wycieczka do przyszłej ojczyzny pomoże dzieciom pogodzić się z nowym stanem rzeczy. Jeśli termin przeprowadzki pokrywa się z rozpoczęciem roku szkolnego, wówczas ta sytuacja jest również nowa dla innych uczniów, co pozwoli zniwelować ewentualne zahamowania i ułatwi aklimatyzację w nowej szkole. Podczas przygotowań do przeprowadzki w szczególności małe dzieci powinny móc pozostać u przyjaciół lub krewnych, gdyż widok pustego pokoju dziecinnego może budzić w nich niepokój, radzi dr Fegeler.

Pierwszy kontakt z nowym lekarzem dziecięcy i młodzieżowym powinien być możliwie wolny od stresu, np. bez szczepień.

Od roku 1960 liczba migrantów na świecie uległa podwojeniu. W wyniku bezrobocia i innych trudnych sytuacji wiele rodzin jest zmuszonych do opuszczenia swojej ojczyzny, razem lub oddzielnie. Międzynarodowy Dzień Rodziny, który przypada na dzień 15 maja pod hasłem “The impact of migration on families around the world” ( "wpływ migracji na rodziny na całym świecie") ma zwrócić uwagę na problemy tych rodzin i nawoływać do ich wsparcia

Źródło: http://de.news.yahoo.com/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

kasia marinowska
  • kasia marinowska
  • 11.05.2011 17:46

to jest za długie zdecydowanie wole krótsze i ciekawsze a nie takie jak to głupie nudne i w ogóle

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.