Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowy Dzień Teatru. Teatralne święto również na Mokotowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-11 17:40

Projekt realizowany wspólnymi siłami przez Urząd Dzielnicy Mokotów, teatry miejskie, teatry prywatne i teatry prowadzone przez organizacje pozarządowe oraz domy kultury spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.

 / Fot. logoPowodzenie ubiegłorocznej edycji, spowodowało, iż w tym roku teatralne święto na Mokotowie potrwa 4 dni: od 19 do 22 kwietnia 2012, a w programie znalazły się 22 wydarzenia. Do udziału w projekcie w tym roku zaproszone zostały wszystkie teatry działające w Dzielnicy Mokotów oraz Domy Kultury.

Można powiedzieć, że „Mokotów teatrem stoi” – gdyż działa tu: 7 stałych teatrów: Scena Przodownik, Teatr Baza, Teatr Druga Strefa, Teatr Guliwer, Teatr Kwadrat, Teatr Nowy i Videoteatr Poza (których repertuar i działalność jest bardzo zróżnicowana); a także 4 Dzielnicowe Domy Kultury: Dorożkarnia, Kadr, Służewski Dom Kultury, Łowicka i Młodzieżowy Dom Kultury (które zajmują  / Fot. logosię upowszechnianiem kultury teatralnej) oraz Szkoła Aktorska Jana i Haliny Machulskich, Ognisko u Machulskich i wielu twórców niezależnych.
Podczas tegorocznych Dni Teatru na Mokotowie każdy znajdzie coś dla siebie: od farsy, przez klasykę, dramat współczesny, teatr lalek dla dorosłych po autorskie spektakle czy też spektakl dyplomowy szkoły aktorskiej. Miłośnicy teatru alternatywnego na pewno z przyjemnością obejrzą filmy dokumentalne o teatrach działających w latach 70-tych i 80-tych XX wieku.

W programie Dni Teatru na Mokotowie przygotowano również atrakcje dla najmłodszych i młodych widzów: spektakl „Kopciuszek” w Teatrze Guliwer oraz spektakl z warsztatami teatralnymi „Beata co bajki wyplata”. A dla tych, co chcą spróbować własnych sił na scenie: Ognisko u Machulskich przygotowało dni otwarte – w sobotę 21.04. dla 11–14 latków, w niedzielę 22.04. dla 14–17 latków.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Dni Teatru na Mokotowie jest bezpłatny. Bezpłatne bilety wstępu będą wydawane w kasie Teatru Druga Strefa (ul. Magazynowa 14A) od godziny 10.00 w dniu 16 kwietnia 2012 roku do wyczerpania puli biletów.

Festiwal DNI TEATRU NA MOKOTOWIE jest przykładem dobrych praktyk współpracy Urzędu Dzielnicy, Samorządowych Instytucji Kultury, Organizacji Pozarządowych i twórców niezależnych. Organizatorzy wyrażają nadzieję, że tegoroczna edycja będzie cieszyła się nie mniejszym powodzeniem, niż poprzednia, przez co DNI TEATRU NA MOKOTOWIE na stałe zagoszczą na kulturalnej mapie Warszawy.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.