Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowy Dzień Zawieszenia Broni

Pod datą 21 września kryje się obchodzony przez nieliczne grupy aktywistów pokojowych i społecznych, Międzynarodowy Dzień Zawieszenia Broni. Z tej okazji w Krakowie zorganizowano Marsz Pokoju.

Rynek Główny / Fot. Teresa OpyrchałJest to dzień, który ma nam uświadomi, że na świecie wciąż trwają wojny, które zbierają swoje
żniwo. Ponieważ tylko nie wielu wie o istnieniu tego dnia, Komitet Wolny Kaukaz wraz z NSZ AP i Stowarzyszeniem Manko starały się przybliżyć jego znaczenie. Zainicjowały demonstracje w Krakowie, na którą mógł przybyć każdy, komu nieobojętna jest krzywda ludzka innych nacji i religii.

Starostwo Powiatowe w Krakowie / Fot. Teresa OpyrchałTrasa Marszu Pokoju zaczęła się pod Pomnikiem Adama Mickiewicza, skąd udała się pod Urząd Wojewódzki, następnie Urząd Marszałkowski i zatrzymała się pod Starostwem Powiatowym w Krakowie. Reprezentanci młodzieży powiatu krakowskiego przekazali tam petycję władzom. Do demonstrantów wyszedł wicestarosta Andrzej Furmanik i podziękował za uczestnictwo w manifestacji.

Zebrani protestowali przeciw  wojnie w Czeczenii / Fot. Teresa OpyrchałPodczas Marszu rozdawano ulotki informujące o Międzynarodowym Dniu Zawieszenia Broni oraz apelowano o wolność dla Czeczenii i pokój na świecie. Reakcja ludzi na demonstracje była raczej taka jak zwykle, czyli obojętna, a same ulotki nie cieszyły się zbytnim zainteresowaniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szczytna idea, ale jakże trudna do zrealizowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.