Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda&Anima"

Etiudy, czyli krótkie formy filmowe, walczą o nagrodę Złotego Dinozaura. Festiwal pokazuje spojrzenie młodych, świeżych jeszcze talentów, na nasz dziwny, teraźniejszy czas, spostrzeżenie osób, z bardzo różnych kultur, z różnych miejsc w naszym kraju, jak i w całej Europie.

Już od roku 1994 jest organizowany w Krakowie festiwal sztuki filmowej "Etiuda i Anima". Można było się spodziewać, że zostanie on wciągnięty do wydarzeń kulturalnych, które wchodzą w skład programu kulturalnego polskiej prezydencji w Unii. Festiwal jest ważnym wydarzeniem w naszym kraju, ważnym w świecie filmowym. Festiwal ten dotyczy przede wszystkim młodych twórców. Pokazuje on ich sztukę filmową, ich własne spojrzenie na świat. Dokładniej rzecz biorąc, pokazuje twórczość studentów akademii filmowych, nie tylko polskich, bo festiwal jest międzynarodowy. Jest to impreza, która zagościła w Krakowie już na stałe.

Festiwal odbywa się na przełomie października/listopada, zgłoszenia filmów do festiwalu jeszcze trwają.

Zgłoszenia do etiudy - formularz
Zgłoszenia do animy

Festiwal ten promuje młode talenty z różnych części Europy. W tym roku w związku z prezydencją Polski warto zgłosić swój film do konkursu, ze względu na fakt, że będzie on pokazany szerszej publiczności niż dotychczas. Jest to sprawa oczywista. I moim zdaniem, takich wydarzeń w programie brakuje. Jednak, oczywiste jest także, że w tym programie, muszą się znaleźć imprezy, które mają już wyrobioną opinię. I właśnie taką jest ten festiwal. A wybranie go, jest dobrym pomysłem, jednak, nie tylko z tego powodu. Nie dość, że festiwal z odpowiednią renomą, to jeszcze bardzo ciekawy. W końcu, pokazuje spojrzenie młodych, świeżych jeszcze talentów, na ten czas, spostrzeżenia osób, z bardzo różnych kultur, z różnych miejsc w naszym kraju, jak i w całej Europie. Spośród wszystkich imprez planowanych na ten ważny dla naszego kraju okres, ta bez wątpienia, jest jedną z istotniejszych, jedną z ważniejszych, dla nas samych, jak i dla całej Unii Europejskiej.

źródła:http://www.etiudaandanima.com/
http://magazyn.culture.pl/pl/culture/artykuly/wy_ff_etiuda_2010

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.