Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowy Festiwal Sztuki na Bilbordach 16 września w Toruniu

Art Moves 2011 to już czwarta edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki na Bilbordach. W Toruniu przedstawione zostaną prace artystów z całego świata, a także 10 wyróżnionych w tegorocznym konkursie "Rzeczywistość czy fikcja? Udajmy, że tego nie ma".

Główną ideą festiwalu jest popularyzacja sztuki billboardowej. Istotne znaczenie ma również miejsce, gdzie prezentowane są prace artystów, czyli przestrzeń miasta. Dzięki otwartej ekspozycji zarówno organizatorzy, twórcy, jak i publiczność, zyskują doświadczenie związane z działaniami w przestrzeni publicznej. Wizualizacja kultury okazuje się skuteczną, a zarazem atrakcyjną formą komunikacji ze społeczeństwem.

Festiwal Art Moves odbywa się regularnie od 2008 roku. Od drugiej edycji towarzyszy mu Konkurs Sztuki na Bilbordach, skierowany przede wszystkim do młodych artystów, także studentów. Hasło konkursowe za każdym razem jest niejednoznaczne, co umożliwia jego różnorodne interpretacje. Dotychczasowe hasła to: "Czy wszystko jest ze sobą powiązane?" (2009), "Razem czy osobno?" (2010) i "Rzeczywistość czy fikcja? Udajmy, że tego nie ma" (2011).

W ramach tegorcznej edycji Konkursu Sztuki na Bilbordach do komisji wpłynęło 1328 prac, 747 artystów z 55 krajów świata - w zeszłym roku było to aż 61 państw. Poza dziełami twórców europejskich, pojawiły się również projekty z Afryki, Ameryki Północnej i Południowej, Australii i Azji.

Prezentacja bilboardów w przestrzeni miejskiej Torunia odbywa się w dwóch blokach: głównym i konkursowym. W drugim przedstawiane są najciekawsze prace Konkursu Sztuki na Bilbordach. Blok główny jest zbiorem dzieł uznanych, cenionych w świecie sztuki artystów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.