Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej „BuskerBus” za nami

Muzycy, iluzjoniści, clowni, żonglerzy, szczudlarze, mimowie, aktorzy, tancerze, performerzy i wielu innych wędrownych ulicznych artystów ze wszystkich kontynentów spotkało się w samym sercu Wrocławia.

Compagne Kime (Francja)W ciągu ostatnich trzech dni mieszkańcy Wrocławia i turyści byli świadkami niecodziennego wydarzenia. W festiwalu "BuskerBus" wzięło udział ok. 30 wędrownych artystów ulicznych (buskerów) z całego świata. Wystąpili m.in. Compagne Kime (Francja), Akira (Japonia), Fred Snow (W. Brytania) czy Ostap Kindraczuk (Ukraina - Krym).
Na festiwal ten nie można było kupić biletów czy zarezerwować miejsc. Pokazy dzienne odbywały się jednocześnie w różnych miejscach wrocławskiego rynku - ponumerowanych przystankach "BuskerBusa". Każdy zainteresowany mógł stać się jednym z widzów. Pokazy nocne miały miejsce w Klubie Festiwalowym, jakim stał się Jazz Klub "Rura". Nie było siatki, barierek ani ochroniarzy oddzielających artystów od publiczności.
Odbiorców urzekał bezpośredni kontakt z występującymi oraz możliwość podania im ręki oraz swobodnej rozmowy.
Bernard M. Snyder (Niemcy)Pozbawiony komercji, otwarty dla każdego. Różnorodność kultur, przedstawień, barw - to wszystko przyciągało rzesze widzów. Cały festiwal był grą uczuć, emocji, radości i uśmiechów. Był głosem, który poprzez kulturę, muzykę i sztukę integruje wszelkie narody. Clown (Polska)
Philip Fairwather (Wlk. Brytania)Ostap Kindraczuk (Ukraina - Krym) Akira (Japonia)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

bo bym zapomniał punkt oczywiscie

Komentarz został ukrytyrozwiń

o widzę iz interesujesz się czyms naprawdę budujacym więc pozdrawiam tak jak wszystkiech

Komentarz został ukrytyrozwiń

Całkiem niezłe:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetnie, że pojawił się jeszcze jeden tekst o "BuskerBusie"! Ten festiwal jest niesamowity, kolorowy, wesoły i ciekawy, powinno być takich więcej w ciągu roku. Zapraszam także do fotoreportażu o "BuskerBusie" :)link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wieczorem dodam więcej zdjęć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

szkoda, że nie ma więcej zdjęć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.